27.08.2018 10:59

Zwiastun nowych seriali HBO z pierwszą zapowiedzią 8. sezonu „Gry o tron”. Kiedy odbędzie się premiera finału?

Stacja HBO zapowiedziała nadchodzące seriale i filmy. Wśród nich znalazła się pierwsza zapowiedź finału „Gry o tron”. Jeden z twórców zdradził też nową datę premiery adaptacji sagi fantasy. 

Zwiastun nowych seriali HBO z pierwszą zapowiedzią 8. sezonu „Gry o tron”. Kiedy odbędzie  się premiera finału?
foot: kadr z serialu Gra o tron

Na 8. sezon „Gry o tron” czekają miliony fanów na całym świecie. Produkcja ostatnich odcinków serialu jest objęta tajemnicą. Na razie nie wiele wiadomo na temat zwieńczania walki o Żelazny tron. Stacja HBO postanowiła jednak zapowiedzieć swoje tytuły, które niebawem będą miały premiery. W internecie pojawiła się zajawka nowych sezonów dobrze znanych seriali i nowych filmów oraz innych produkcji. Wśród nich nie mogło zabraknąć „Gry o tron”. Co pojawiło się w zapowiedzi?

„Gra o tron” sezon 8. w zajawce seriali i filmów HBO

Chociaż do końca 2018 roku zostało jeszcze trochę czasu, HBO już daje znać swoim widzom o produkcjach, które zobaczą za kilka miesięcy. Z tego powodu w sieci pojawił się teaser produkcji, które pojawią się w ramówce stacji w roku 2019. Oczywiście większość widzów z niecierpliwością czeka na dalsze losy mieszkańców Westeros, tym bardziej że 7. sezon „Gry o tron” zakończył się dość ekscytująco. W zajawce HBO widzimy pierwsze fragmenty finału adaptacji prozy George'a R.R. Martina

Jak widać, fragmentów „Gry o tron” nie ma zbyt wiele, ale fani na pewno będą zadowoleni nawet z tak małej próbki tego, co zobaczymy w finale serialu. Tym bardziej że pojawiają się najpopularniejsi bohaterowie: Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) i Jon Snow (Kit Harington). Większość opiera się na kadrach z 7. sezonu, ale widzimy też nowe ujęcia (około 1:10). Oprócz słynnej produkcji fantasy HBO zapowiada również inne tytuły, między innymi 3. sezon „Detektywa”, kontynuację „Wielkich kłamstewek”, oraz film ze znanym z „Gry o tron” Peterem Dinklagem w roli głównej, zatytułowany „My Dinner with Hervé”. 

„Gra o tron” sezon 8. - kiedy premiera finału serialu?

To nie koniec wieści dotyczących opowieści o zmaganiach o dominację nad Siedmioma Królestwami. Fani zachodzą w głowę, kiedy zobaczą pierwszy odcinek finału „Gry o tron”. W tej kwestii pojawiło się już kilka sprzecznych informacji. Najnowsza, oficjalna pochodziła od przedstawicieli stacji HBO i mówiła o pierwszej połowie 2019 roku. Niestety jeden z twórców serialu zasugerował, że premiera może się opóźnić kilka miesięcy. Nadzorujący efekty wizualne w „Grze o tron” Joe Bauer w rozmowie z Huffington Post zdradził, kiedy możemy spodziewać się premiery finału adaptacji

"

Pracujemy nad sezonem 8. do maja 2019, a więc zostało 8 lub 9 miesięcy. Tak wiele rzeczy wpływa na przepływ pracy. Te sytuacje zmieniają się co tydzień. Wiem tylko, że nie robię nic poza „Grą o tron” do maja następnego roku.   "

Bauer stwierdził, że serial nie zdąży ubiegać się o Emmy za 2019 rok. Produkcja, która ma szansę na nagrodę, musi zostać wyemitowana do 31 maja danego roku. Oznacza to, że premiera finałowego sezonu „Gry o tron” nieco się opóźni i zamiast w pierwszym kwartale, zobaczymy ją w dalszym terminie. Serial HBO tylko za 7. sezon zdobył aż 22 nagrody Emmy. Wygląda na to, że rok 2019 będzie należał do innej produkcji. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Seriale Gra o tron Detektyw HBO True Detective Wielkie kłamstewka Gra o tron: sezon 8