09.05.2019 09:58

Zwiastun serialu HBO "Watchmen" zapowiada koniec świata

Stacja HBO opublikowała pierwszy pełnoprawny zwiastun nadchodzącego serialu "Watchmen", który będzie kontynuacją historii ukazanej w słynnym komiksie Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa "Strażnicy".

Watchmen
foto: kadr z serialu Watchmen

Na ten moment z niecierpliwością czekali wszyscy fani komiksowych "Strażników". Nie tylko dlatego, że kochają przełomowy komiks Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa, ale przede wszystkim z powodu obawy związanej z zapowiedzią HBO o stworzeniu serialu na podstawie dzieła obu autorów. W końcu nadszedł dzień, w którym zadebiutował pierwszy zwiastun nadchodzącej produkcji pod tytułem "Watchmen". Jak się prezentuje?

Watchmen
Watchmen
Przeczytaj także Komiksowy Easter Egg w nowej zapowiedzi serialu "Watchmen". Zdołaliście go wyłapać?

"Watchmen" - pierwszy zwiastun serialu HBO

Do tej pory twórcy prezentowali jedynie strzępki informacji na temat serialu, wyrwane z kontekstu zdjęcia i teasery, który zbyt dużo nie mówił na temat fabuły. W końcu pokazano trochę więcej. Zwiastun sugeruje, w jakim kierunku pójdzie serial "Watchmen".

Trailer potwierdza to, co zapowiedziano w opisach serialu - akcja ma się dziać w alternatywnej przyszłości, na długo po wydarzeniach ukazanych w komiksie. Chociaż zobaczymy kilka dobrze znanych postaci, główną rolę odegrają nowi bohaterowie. Zwiastun rozpoczyna się od sceny ukazującej grupę ludzi w maskach Rorschacha, prawdopodobnie należących do fanatycznej organizacji, która chce zaprowadzić na świecie nowy porządek. Następnie widzimy fragmenty sugerujące, że najprawdopodobniej trwa wojna pomiędzy samozwańczymi superbohaterami i władzą. Pojawia się również medytujący stary Ozymandiasz i zapowiedź zbliżającego się końca świata, o czym nieustannie przypominają elementy kojarzące się z zegarem i upływającym czasem.

Twórcy podzielili się również nowym oficjalnym opisem fabuły serialu.

"

Akcja rozgrywa się w alternatywnej wersji historii, w której "superbohaterowie" są traktowani jako kryminaliści. Z serialu nadzorowanego przez Damona Lindelofa wylewa się nostalgia za oryginalną, rewolucyjną powieścią graficzną pod tym samym tytułem, jednak całość jest zupełnie odrębnym dziełem. W obsadzie znaleźli się Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Jean Smart, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Hong Chau, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing, oraz James Wolk "

Zwiastun nadal nie rozwiewa wątpliwości na temat tego, kim są tajemniczy zamaskowani mężczyźni, z którymi prawdopodobnie zmierzy się policjantka-superbohaterka grana przez Reginę King.

Watchmen

"Watchmen" - kiedy premiera serialu HBO?

Nie tylko fabuła jest owiana tajemnicą. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie serial zadebiutuje na HBO i HBO GO. Zwiastun zapowiada jedynie enigmatycznie, że nastąpi to jesienią 2019 roku. Będziemy więc musieli jeszcze trochę poczekać na "Watchmen" i nowych bohaterów nadchodzącego serialu.

>>Zobacz też: Trent Reznor napisze muzykę do serialu „Watchmen” HBO<<

Tagi: Seriale Watchmen Alan Moore HBO