30.01.2018 11:29

Agnieszka Holland szuka statystów do 1. polskiego serialu Netfliksa

Każdy może stać się częścią tego przełomowego wydarzenia i wystąpić w pierwszej polskojęzycznej oryginalnej produkcji Netfliksa.

Agnieszka Holland szuka statystów do 1. polskiego serialu Netfliksa
foto: kadr z wideo

Wrocławska agencja aktorska ogłosiła nabór na statystów do nowego serialu Netfliksa, który jako pierwszy w historii będzie realizowany w Polsce przez polską reżyserkę, z polską ekipą i obsadą. 

Casting na statystów do serialu Netfliksa

Jak wynika z ogłoszenia, w dniach 16-24 luty 2018 we Wrocławiu będą realizowane zdjęcia do scen w szpitalu, aptece i urzędzie. Obszerny plan zdjęciowy będzie też zorganizowany w jednym z wrocławskich kościołów. Do sceny wielkiej mszy poszukiwani są mężczyźni w wieku 20-35 lat, którzy wystąpią jako operatorzy kamer i panowie powyżej 30 lat do statystowania jako generałowie, duchowni, służby bezpieczeństwa, mundurowi i policjanci. W ogłoszeniu wymieniono także kobiety i mężczyzn w wieku 25-40 lat, którzy mieliby wcielić się w dziennikarzy oraz osoby o dowolnej płci i wieku (powyżej 18 lat) jako uczestników mszy. 

Agencja poszukuje też obcokrajowców z Azji bądź osób o egzotycznej urodzie oraz postawnych mężczyzn do roli żołnierzy. 

O czym będzie polski serial Netfliksa?

Serial Agnieszki Holland będzie kontynuował tradycję thrillerów szpiegowskich związanych z tematyką Zimnej Wojny. Skupi się na alternatywnej historii, w której - choć jest rok 2002 - żelazna kurtyna nigdy nie upadła. 20 lat po ataku terrorystycznym, który zniweczył szanse Polski na wyzwolenie spod jarzma Związku Radzieckiego, młody, wierzący w ideały student i starszy, skompromitowany oficer śledczy - odkryją spisek, który stoi za utrzymaniem żelaznej kurtyny i represyjnego państwa policyjnego w Polsce. Intryga odkryta przez bohaterów może stać się zarzewiem rewolucji i zmienić losy Polski, a nawet całego świata.  

W serialu wystąpią Maciej Musiał, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz oraz Michalina Olszańska, Zofia Wichłacz i Patrycja Wolny. A może i Wy, jeśli zgłosicie się na casting do serialu. Zdjęcia mają być realizowane nie tylko we Wrocławiu, ale także w Warszawie i Lublinie i innych miastach Polski. Premierę zapowiedziano na 2018 rok.

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Netflix Agnieszka Holland