12.02.2019 12:42

Oscary 2019: Oscarowe filmy, które obejrzysz na Netflix i HBO GO

Oscary 2019 zbliżają się wielkimi krokami. To najlepszy czas, żeby obejrzeć produkcje, które zostały nominowane do tej prestiżowej nagrody.

oscarowe filmy
fot: materiały prasowe

Oscary odbędą się już 24 lutego 2019 roku. Czas, który został do tego wielkiego wydarzenia, najlepiej spożytkować oglądając filmy, które zostały nominowane do tej nagrody. W tym roku walka będzie naprawdę zacięta. Polski film "Zimna Wojna" została nominowana do Oscara aż w trzech kategoriach: najlepsze zdjęcia, najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser. To dla nas ogromne wyróżnienie.

Zastanawiacie się, gdzie możecie obejrzeć filmy nominowane do Oscara 2019? Mamy dla Was świetną wiadomość! Niektóre z filmów, które w tym roku powalczą o nagrodę możecie obejrzeć na serwisach sVOD takich jak Netflix czy HBO GO. Jesteście ciekawi, które filmy możecie obejrzeć na tych platformach?

Oscary
Oscary
Przeczytaj także Oscary 2019. Znamy nominacje do prestiżowych nagród filmowych

1. "Czarna Pantera" reż. Ryan Coogler (2018)

Film, którego głównym bohaterem jest T'Challa/Czarna Pantera, który powraca do Wakandy, żeby objąć tron po śmierci ojca. Niestety jego władzę kwestionuje dawny przeciwnik, a to doprowadza do ogromnego konfliktu. Film, który z pewnością spodoba się fanom Marvela. Film został nominowany w kategoriach: najlepszy film, najlepsza muzyka oryginalna, najlepsza piosenka, najlepsza scenografia, najlepsze kostiumy, najlepszy dźwięk i najlepszy montaż dźwięku. Film możecie obejrzeć na platformie HBO GO.

2. "Roma" reż. Alfonso Curaon (2018)

Cleo jest służącą u Sofii. W końcu kobieta zachodzi w niespodziewaną ciążę i zostawia ją mąż. Takie okoliczności zbliżają do siebie obie kobiety. Przepiękny film, który jest dostępny na Netflixie. Produkcja została nominowana aż w 10 kategoriach, m.in.: za najlepszy film, najlepszy scenariusz oryginalny i najlepsze zdjęcia. W rolach głównych Yalitza Aparicio i Marina de Tavira.

3. "Ballada o Busterze Scruggsie" reż. Ethan i Joel Coen (2018)

Film braci Coen, który jest zlepkiem przygód amerykańskich przestępców i i pionierów na Dzikim Zachodzie. Niektóre z nich są absurdalne, a inne śmieszne, przepełnione żartem. Produkcja została nominowana w trzech kategoriach: najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsze piosenka "When a CowboyTrades His Spurs For Wings", wyk. Tim Blake Nelson i Willie Watson oraz najlepsze kostiumy. Film możecie obejrzeć w całości na Netflixie.

4. "Avengers: Infinity War" reż. Anthony i Joe Russo (2018)

"Wojna bez granic" jest wstępem do finału o superbohaterach. Thanos zbiera Kamienie Nieskończoności, żeby zawładnąć nad wszystkimi istnieniami we wszechświecie. "Avengers" jest dostępne na HBO GO w całości. Film został nominowany za najlepsze efekty specjalne.

5. "Koniec gry" reż. Rob Epstein, jeffrey Friedman (2018)

Film opowiada o spotkaniach śmiertelnie chorych pacjentów, którym zostało raptem kilka dni, z ludźmi, którzy starają się zmienić ich spojrzenie na życie i śmierć. Wzruszający film dokumentalny, obok którego nie można przejść obojętnie. Film został nominowany w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny. Produkcję możecie obejrzeć na Netflixie.

Zobacz także: >>Bukmacherzy ocenili szanse "Zimnej wojny" na zdobycie Oscarów<<

Karolina Woźniak
Tagi: Netflix HBO GO