12.03.2020 12:18

"Patria" – nowy serial HBO Europe równocześnie w 62 krajach

W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego hiszpańskojęzycznego serialu produkcji HBO Europe. O czym opowie "Patria"?

"Patria" – nowy serial HBO Europe równocześnie w 62 krajach
fot. materiały prasowe

W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego hiszpańskojęzycznego serialu produkcji HBO Europe. Jest to pierwszy serial europejskiego oddziału, który ma zadebiutować w 62 krajach równocześnie. 

W decyzji, aby zaprezentować nowy serial w tylu miejscach jednocześnie, widać wyraźny wpływ modelu biznesowego konkurencyjnego Netfliksa, który większość swoich produkcji oryginalnych wypuszcza w świat tego samego dnia. 

Odwilż
Odwilż
Przeczytaj także Katarzyna Wajda na pierwszych zdjęciach z nowego polskiego serialu HBO "Odwilż"

Serial „Patria” opowie o konflikcie separatystycznym w kraju Basków i jego wpływie na życie zwykłych mieszkańców, po obu jego stronach. Tematyka serialu przypomina zatem niedawną produkcję HBO – „Nasi chłopcy”, która skupiała się na przyczynach konfliktu w Strefie Gazy. 

Serial „Patria” powstał pod okiem showrunnera Aitora Gabilondo, autora seriali „El Príncipe – dzielnica zła”, czy dostępnej na platformie Netflix serii „Życie bez pozwolenia”. Reżyserem pierwszych czterech odcinków jest natomiast Felix Viscarret, najlepiej znany ze swojego debiutanckiego filmu „Pod gwiazdami”. 

„Patria” jest adaptacją powieści Fernando Arumburu o tym samym tytule i opowiada o skomplikowanej relacji dwóch kobiet. Bitorri i Miren były kiedyś dobrymi przyjaciółkami. Kiedy jednak w niewyjaśnionych okolicznościach ginie mąż jednej z nich, ich dobre stosunki ulegają całkowitemu rozpadowi. Podejrzenie zabójstwa pada bowiem na członka separatystycznej grupy ETA (Euskadi Ta Askatasuna – Baskonia i Wolność), do której należy syn drugiej z kobiet. 

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także 10 najlepszych seriali 2019 roku. Które produkcje zasłużyły na wyróżnienie?

Na przykładzie historii dwóch kobiet, serial ma opowiedzieć o konflikcie na północy Hiszpanii, prezentując go także z szerszej perspektywy. 

Serial „Patria” zadebiutuje w USA i 61. innych krajach, w tym w Polsce już 17 maja.

Serial "Patria"

Tagi: Seriale HBO HBO GO