12.03.2020 10:18

Kolejna ofiara koronawirusa. Serial „Riverdale” również zawiesza produkcję

Prace na planie 4. sezonu serialu młodzieżowego „Riverdale” zawieszone. Powód? Obawa przed zarażeniem koronawirusem.  

Kolejna ofiara koronawirusa. Serial „Riverdale” również zawiesza produkcję
fot. CBS TELEVISION / Album/EAST NEWS

Wytwórnia Warner Bros, będąca jednym z producentów serialu poinformowała, że jeden z członków ekipy serialu "Riverdale" miał kontakt z osobą, która została zdiagnozowana z wirusem COVID-19.  Firma woli dmuchać na zimne, podkreślając że zdrowie i bezpieczeństwo jego pracowników jest w tym momencie najważniejsze. Zaznacza też, że być może to nadmierna, ale na pewno konieczna ostrożność, aby chwilowo wstrzymać prace na planie.

"

„(Członek ekipy) jest obecnie pod obserwacją lekarza” – możemy dowiedzieć się z oświadczenia wydanego przez firmę. „Współpracujemy z odpowiednimi służbami i agencjami zdrowia w Vancouver, w celu identyfikacji oraz skontaktowania się ze wszystkimi osobami, które mogły mieć bezpośredni kontakt z członkiem naszej ekipy”. "

To kolejna ofiara groźnego wirusa, którego szybkie rozprzestrzenianie się po świecie, Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie nazwała „pandemią”. W wyniku tych decyzji w wielu krajach zdecydowano się na zamknięcie szkół, placówek oświaty i kultury, a także odwołanie wielu imprez, czy spotkań. Decyzja dotyczy także prac na planach filmowych.

Riverdale - kadr z serialu
Prace na planie serialu „Falcon and the Winter Soldier” wstrzymane. Jaka jest przyczyna?
Prace na planie serialu „Falcon and the Winter Soldier” wstrzymane. Jaka jest przyczyna?
Przeczytaj także Prace na planie serialu „Falcon and the Winter Soldier” wstrzymane. Jaka jest przyczyna?

Ostatnio pisaliśmy, że zawieszono prace na planie serialu Disney+ „Falcon and the Winter Soldier”, które odbywały się w Pradze. Działanie to również podyktowana była bezpieczeństwem ekipy filmowej, znajdującej się na terenie, w którym ogłoszono działania prewencyjne rozprzestrzeniania się wirusa.

Serial „Riverdale” to produkcja stacji The CW, emitowana od początku 2017 roku. Opowieść w odcinkach bazuje na popularnej serii komiksów, wydawanych przez firmę Archie Comics. Przygody bohaterów zostały jednak silnie podrasowane na potrzeby telewizji, dodając im więcej mroku i niepokojących elementów. 

Foto: kadr z serialu "Chilling Adventures of Sabrina"/ Netflix
Foto: kadr z serialu "Chilling Adventures of Sabrina"/ Netflix
Przeczytaj także Doczekamy się crossovera "Riverdale" i "Sabriny"? Komentarz aktorki nie pozostawia wątpliwości

Serial zyskał dodatkową popularność, dzięki platformie streamingowej Netflix, która wykupiła  prawa do międzynarodowej emisji. W każdym tygodniu, w którym w serwisie pojawia się nowy odcinek, od razu trafia ona na listę 10 najchętniej oglądanych produkcji. Widać to, dzięki nowej funkcji serwisu, wprowadzonej przed kilkoma tygodniami.

Zobacz też: "Riverdale": dwójka aktorów odchodzi z serialu. Z jakich powodów? 

Czy wstrzymanie pracy na planie "Riverdale" to dobra decyzja?

Tagi: Seriale Riverdale koronawirus