06.05.2016 13:09

Dlaczego Nickelback to legenda doom metalu?

Zawsze uważaliście Nickelback za plastikowy zespolik i jedyny komplement określający twórczość kapeli, jaki byliście w stanie z siebie wydobyć brzmiał: „poprockowe dno”? Cały czas byliście w błędzie!

Dlaczego Nickelback to legenda doom metalu?
foto: ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / East News

1. Prawdziwa twarz

Wśród kanadyjskich lasów muzycy wykonywali pełne mroku i ciężaru utwory pod szyldem Nihilistblack. W tekstach można było usłyszeć wyraz buntu wobec mass mediów i zalewającej świat muzycznej szmiry. W członkach kapeli rosła nienawiść wobec dźwięków promowanych w radiu i telewizji. Decyzja była prosta - trzeba dać temu koniec! Muzycy przemianowali się na Nickelback i postanowili o wejściu w świat, który napawał ich odrazą i wstrętem, aby w odpowiedniej chwili zadać mu śmiertelny cios.

Strategia grupy opiera się na tym, że rejestruje wpierw kawałki w oryginalnej, doommetalowej wersji, by następnie za pomocą komputera przyśpieszyć materiał i podciągnąć niski wokal Chada w górę. Redakcji Antyradio.pl udało się dotrzeć do pierwotnej ścieżki utworu „Follow You Home” z płyty „All The Right Reasons”:

- - : - - / - - : - -
Robert Skowronski
Tagi: #Anty Njós #Nickelback