15.12.2016 16:35

Jak szybko zostać bogaczem w branży muzycznej?

Jesteś muzykiem i chcesz mieć więcej zer na swoim koncie? Mamy kilka wskazówek na to, jak przybliżyć się do tego celu.

Jak szybko zostać bogaczem w branży muzycznej?
foto: materiały prasowe; Caryca Pejnta

Nagrać płytę Toola

Chyba nie ma co się rozpisywać w tek kwestii. Fani już mają dosyć czekania, Maynard James Keenan ma dosyć fanów, bo niby ile można go zadręczać pytaniami dotyczącymi nowego albumu Toola.

Siłą rzeczy w momencie, gdy w końcu krążek pojawi się na sklepowych półkach wielbiciele zespołu kupią go bez zająknięcia, bo inaczej nie wypada postępować. Ci, co może niekoniecznie rozumieją Toola też sięgnął po album, bo skoro wszyscy tak na niego czekają, no to chyba rzeczywiście warto wydać te kilkadziesiąt złotych. Można zatem łatwo się domyślić, jak będzie się sprzedawać to wydawnictwo.

A co dopiero, gdy się pomyśli o tym, ile kasy dostałoby się za pomoc we współtworzeniu tego krążka. A już na pewno zapisałoby się w kartach historii jako ta osoba, która w końcu zmusił Maynarda do roboty.

foto: tumblr.com

Żyj szybko, umieraj młodo

Najlepiej, jeśli załapiesz się do tak zwanego Klubu 27, choć i zawodnicy poza tą ligą, jak chociażby Ian Curtis też już stali się legendą. Jakiś dziwnym zbiegiem okoliczności sporo słynnych rockowych muzyków zmarło akurat w wieku 27 i to w tajemniczych okolicznościach, które powodują, że niektórzy podejrzewają dziwne spiski.

Janis Joplin, Jim Morrison, Brian Jones, Jimi Hendrix -  te wszystkie postacie niestety odeszły w wieku 27 lat. Ludzie lubią tragiczne i mroczne historie. Zatem nic dziwnego, że wyjątkowo zdolni muzycy, którzy zmarli przedwcześnie, nie tylko wywoływali współczucie, ale również stali się legendą - tragicznymi postaciami, których życie nie było bajką.

Tym samym płyty tych właśnie artystów sprzedają się po dziś bardzo dobrze. Rekordzistą jest Jimi Hendrix - gitarzysta wydał po śmierci więcej albumów, bootlegów i wszelkich nagrań sesyjnych niż w czasie swojego życia. Tym samym jest jednym z najlepiej zarabiających nieboszczyków.

Warto zatem zapamiętać mądre słowa samego Jimiego Hendrixa:

"

Kiedy już umrzesz, ustawiony jesteś do końca życia. "

No to do roboty! :)

Aleksandra Degórska
Tagi: #Anty Njós