28.05.2017 16:33

Piwny rurociąg na festiwalu Wacken

Miasteczko Wacken, usytuowane nieopodal Szlezwik-Holsztyn, już od jakiegoś czasu przygotowuje się do corocznego festiwalu, w którym uczestniczy niemal 100 tysięcy fanów głośnej muzyki i piwa.

Piwny rurociąg na festiwalu Wacken
foto: materiały prasowe

Największy metalowy festiwal na świecie - Wacken Open Air, odbywający się niezmiennie od 28 lat w północnych Niemczech, postanowił wyjść na przeciw oczekiwaniom fanów mocnego uderzenia i od kilku dni buduje własne rurociągi na piwo. Aby zaspokoić pragnienie dziesiątków tysięcy metalowców odwiedzających co roku to magiczne miejsce, organizatorzy przeznaczyli na ten cel milion euro.

Piwny rurociąg ma transportować średnio 400 000 litrów piwa, zużywanych corocznie podczas imprezy. Cały system będzie wystarczająco szybki, by barmani mogli nalać do sześciu piw na sekundę.

Jak informują organizatorzy imprezy, budowa rurociągu wyeliminuje wjazd dużych ciężarówek przewożących beczki z piwem na teren imprezy. Tym samym zapobiegnie zestresowaniu krów pasących się wokół miejsca wydarzenia. Wackeńskie krowy tolerują bowiem wyłącznie hałas dobiegający z siedmiu gigantycznych scen, zaś terkot metalowych beczek przewożonych na ciężarówkach doprowadza je do histerii.

W ubiegłych latach pracownicy festiwalu musieli poruszać się omijając dziesiątki baryłek po drodze i stale transportować raz puste, raz pełne beczki. To spowodowało, że teren festiwalu stał się istnym grzęzawiskiem. Rurociąg zmniejszy ten ruch, a także wyeliminuje oczekiwanie fanów na ulubiony trunek. Jak czytamy w oświadczeniu organizatorów:

"

Oczywiście będziemy kontrolować higienę rurek cały czas, a widzowie nie powinni się obawiać, że dostanie się do nich błoto, które nota bene stało się wizytówką W:O:A. "

Metalowcy z całego świata będą mogli cieszyć się innowacyjnymi udogodnieniami, a także usłyszeć na żywo między innymi: Alice Coopera, Megadeth i Marilyna Mansona.

Według grupy badawczej z Hamburga, w 2011 roku fani metalu podczas Wacken wypili średnio 5,1 litra dziennie, zaś na Rock Am Ring w Nürburgu zaledwie 3,1 litrów.

Jak Wam się podoba idea instalowania piwnych rurociągów na festiwalach?

Robert Skowronski
Tagi: Anty Njós Wacken Open Air