04.04.2017 16:25

AntyPoezja: Nergal recytuje „Barkę”

Adam „Nergal” Darski na prośbę serwisu Antyradio.pl wyrecytował „Barkę”, czyli ukochaną pieśń religijną Jana Pawła II. Sprawdźcie efekty.

AntyPoezja: Nergal recytuje „Barkę”
foto: kadr z wideo

Nergal zjawił się u nas w celu udzielenia wywiadu na temat płyty „Songs Of Love And Death”, którą nagrał wraz z Johnem Porterem pod szyldem Me And That Man. To z pewnością łagodniejsze oblicze człowieka, który na co dzień dowodzi blackmetalowym Behemothem, przez co przylgnęła do niego łatka „naczelnego satanisty RP”, a takie wyobrażenie o nim wśród zwykłych zjadaczy chleba potęgowane jest tylko przez większe lub mniejsze skandale.

Cóż, skoro i tak lud ma już takie a nie inne wyobrażenie o Nergalu, choć to przecież bardzo łagodny człowiek, co może potwierdzić ks. Boniecki, to zapraszając go do naszego cyklu AntyPoezja daliśmy mu to wyrecytowania i zinterpretowania „Barkę”. Utwór, który był niezwykle bliski sercu Jana Pawła II.

Nie osądzajcie. To przecież tylko zwykły odczyt tekstu kultury. Rozkoszujcie się:

W naszym cyklu AntyPoezja wzięli też udział Paweł Małaszyński, który zinterpretował utwór „Purpurowe gody” zespołu KAT, Łukasz Drapała, wokalista grupy Chemia, specjalnie dla czytelników wyrecytował „Puszka Okruszka” Natalii Kukulskiej, a Piotr Rogucki z Comy przedstawił swoją wersję numeru „Zośka” zespołu Piersi. Z kolei Maciek Wasio z kapeli OCN zaprezentował „Kawalerię Szatana” zespołu Turbo, Zenek Kupatasa pokazał swoje umiejętności w kawałku „Nasz Disneyland” zespołu Papa Dance, Adam Waleszyński z Tides From Nebula popisał się w „Decade of Therion” Behemotha, zaś członkowie Nocnego Kochanka zmierzyli się z „Powiedz” Ich Troje.

Robert Skowronski
Tagi: Anty TV Adam Nergal Darski