15.02.2016 15:50

Coria: Najbardziej zależy nam na polskiej publiczności

Zespół właśnie promuje swój drugi krążek „Kwestia Czasu”. O tym, czy odczuwali presję wydając kolejny album oraz o prestiżu wystąpienia przed gwiazdami opowiedzieli serwisowi Antyradio.pl wokalista Tomasz Mrozek oraz gitarzysta Dominik Stypa.

Coria: Najbardziej zależy nam na polskiej publiczności
foto: kadr z wideo

Na początku był zespół Symetria, który wydał dwa krążki studyjne. W momencie, gdy z kapeli odszedł wokalista pozostali muzycy zaczęli szukać kogoś na zastępstwo. Zwrócili oni wówczas uwagę na Tomasza Mrozka, który brał udział w programach „X-Factor” oraz „Must Be The Music”.

Jak sam przyznaje, był to dobry początek jego muzycznej kariery:

"

Gdyby nie talent show, nie dołączyłbym do chłopaków i nie byłoby Corii. "

Pierwszy krążek zespołu zatytułowany „Teoria Splątania”, z którego pochodzi m.in. singiel „Nie pozwól mi” ukazał się w 2014 roku. Sporym wyróżnieniem dla kapeli była wygrana przeglądu dla muzyków „Life Stage”, dzięki czemu miała możliwość zaprezentowania się przed Soundgarden. 

20 listopada 2015 roku Coria wydała swój drugi album „Kwestia Czasu”, który promowany jest przez single „Drugie dno”, „Z całych sił” oraz tytułowy utwór. 

Autorem tekstów jest Tomasz Mrozek, który stwierdził, że tworzy pod wpływem impulsu:

"

To zależy od dnia. Jeśli mam wenę, coś wpadnie mi do głowy i wiem, że będzie z tego dobry tekst, biorę po prostu kartkę, długopis i to notuję. Jeśli tak nie jest, to nie zmuszam siebie do pisania.  "

Kolejnym sporym wyróżnieniem dla zespołu było supportowanie 3 listopada 2015 roku Europe przed warszawskim koncertem w klubie Progresja.

Tomasz Mrozek zdradził, że za każdym razem, gdy występuje przed znaną gwiazdą, towarzyszy temu spory stres. Kolejnym pokoleniom będzie opowiadać właśnie o występie przed szwedzką formacją:

"

Bardziej emocjonalnie podszedłem do koncertu przed Europe. Ten występ miał niesamowity klimat, który zapadł mi w pamięci i będę go często wspominać. "

Posłuchajcie, co muzycy powiedzieli na temat drugiego krążka, koncertowania przed słynnymi wykonawcami oraz o planach na przyszłość:

Obecnie zespół jest w trasie koncertowej - najbliższe występy odbędą się 20 lutego 2016 roku w Częstochowie oraz 12 marca 2016 w Katowicach. Wszystko jest „kwestią czasu”, jak sami muzycy wielokrotnie powtarzają, tak więc czas pokaże, czy artystom uda się spełnić swoje muzyczne marzenia.

Jak oceniacie drugi album Corii „Kwestia Czasu”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Wywiady Anty TV Coria