25.05.2016 15:24

Kazik: Nie chciałbym ograniczać się tylko do Kultu

W specjalnym wywiadzie dla serwisu Antyradio.pl muzyk opowiedział o współpracy z Kwartetem ProForma, gościach podczas Cieszanów Rock Festiwal 2016 oraz o tym czy kiedykolwiek miał dosyć muzyki.

Kazik: Nie chciałbym ograniczać się tylko do Kultu
foto: Antyradio.pl

KNŻ definitywnie kończy swoją działalność. Formacja wydała 20 maja 2016 roku koncertowe wydawnictwo „Ostatni koncert w mieście”, które jest zapisem ostatnich występów zespołu. Niestety muzycy podjęli taką decyzję w momencie, gdy Robert „Litza” Friedrich nie zdeklarował się, że będzie w stanie poświęcić czas dla tej formacji.

Kazik Staszewski przyznał w wywiadzie dla redakcji Antyradio.pl, że jak na razie nie tęskni za graniem KNŻ. Mimo wszystko mile wspomina koncerty, w ramach pożegnalnej trasy koncertowej:

"

Cała trasa zapadła mi w pamięć, była fajna. To był bardzo dobry zespół koncertowy i przyjemnie się razem grało. "

Ostatnia możliwość obejrzenia KNŻ na żywo nadarzy się podczas Cieszanów Rock Festiwal 2016, gdzie w ramach wydarzenia „3xKazik” muzyk wystąpi z trzema zespołami - KNŻ, Kultem oraz z Kwartetem ProForma.

Czy współpraca z tym ostatnim jest próbą zastąpienia KNŻ i jakich gości zobaczymy podczas festiwalu w Cieszanowie - o tym wszystkim opowiedział Kazik redakcji Antyradio.pl:

Nasuwa się pytanie, czy częste koncerty i ostre granie KNŻ wpłynęło na stan głosu Kazika, który nie zamierza spoczywać na laurach.

Jak przyznał wokalista siłą rzeczy lata lecą i pojawiają się pewne problemy związane z częstym występowaniem na scenie:

"

Na pewno koncerty KNŻ są bardziej wymagające niż występy Kultu, podczas których wykonujemy wolniejsze numery. Mam swoje lata i czasami głos odmawia posłuszeństwa, gdy gra się 6 koncertów z rzędu, a nie są one krótkie. Czasami coś się dzieje z głosem, ale nie kładłbym tego na karb tylko i wyłącznie KNŻ, aczkolwiek takie wypadki zdarzały się trochę częściej w tej kapeli. Nie dbam o swój głos i to jest bardzo nierozsądne - piję alkohol, palę papierosy, to na pewno nie pomaga. Szereg różnych czynników składa się na laryngologiczne problemy. "

Wielość projektów muzycznych, w które jest zaangażowany Kazik naprawdę zadziwia. Muzyk opowiedział, czy jest jeszcze jakiś gatunek muzyczny, który jest dla niego obcy i czy na przestrzeni długoletniej kariery miał kiedykolwiek dosyć swojego zawodu:

Fanom nie pozostaje zatem nic innego, jak odliczać dni do Cieszanów Rock Festiwal 2016, który odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia 2016. Podczas tej imprezy zaprezentują się również tacy artyści, jak Misfits, Vader czy Tymon & The Transistors.

Aleksandra Degórska
Tagi: Anty TV Kazik Na Żywo Kazik Staszewski