26.10.2015 16:32

Piotr Rogucki: Szkicuję obraz pokolenia

Piotr Rogucki odwiedził redakcję Antyradio.pl i w rozmowie z Przemysławem Jah Jah Frankowskim opowiedział o najnowszej, trzeciej solowej płycie. Zdradził też, czy wolałby dostać Oscara, czy jednak nagrodę Grammy. Zobaczcie i posłuchajcie, co powiedział wokalista. 

Piotr Rogucki: Szkicuję obraz pokolenia
foto: Antyradio.pl

Krążek „J.P. Śliwa” trafił na sklepowe półki 16 października 2015 roku. W skład concept albumu weszło 10 utworów, tekst dramatu oraz grafiki uzupełniające przekaz i wymowę wydawnictwa. 

W niektórych kompozycjach, poza głosem Piotra Roguckiego można również usłyszeć innych wokalistów. W utworze „Vision of Sound” pojawiła się Klaudia Wieczorek, którą Rogucki poznał w programie „Must Be The Music”. Z kolei w numerze „Płyń” wystąpiła Izolda Sorenson znana jako Cosovel. Na płycie słychać również Olę Rzepkę – perkusistkę i założycielkę zespołu Drekoty oraz Adama Marszałkowskiego, perkusistę zespołu Coma.

Z okazji premiery longplaya zaprosiliśmy wokalistę zespołu Coma na rozmowę o płycie. Posłuchajcie, co powiedział.

Przy okazji premiery płyty Piotr Rogucki przyznał, że traktuje najnowszą produkcję jako swojego rodzaju eksperyment. Przestrzegł twórców przed zamykaniem sztuki w elitarnych środowiskach, do którego wstęp mają jedynie wybrani. Jego zdaniem powoduje to zmniejszenie jej wpływu na odbiorców.

"

Czym staje się społeczeństwo odsunięte od kultury, a karmiące jedynie jej karykaturą jaką jest rozrywka? Czy można rzucić pomost używając jako medium formy rozrywkowej by pokazać drogę w stronę kultury wyższej? To założenia eksperymentu, ciekaw jestem efektu. "

Słuchaliście już najnowszej płyty Piotra Roguckiego?

Justyna Kierzkowska
Tagi: #Anty TV #Piotr Rogucki