28.10.2015 15:35

T.Love Alternative: Każdy ma swoją „Dzielnicę cudów”

Płyta „19822015” miała premierę 1 października 2015 roku. Z tej okazji Muniek Staszczyk i Andrzej Zeńczewski z formacji T.Love Alternative opowiedzieli w wywiadzie dla Antyradio.pl o najnowszym wydawnictwie, utworach, które się na nim znalazły oraz teledysku do singla „Dzielnica Cudów”.

T.Love Alternative: Każdy ma swoją „Dzielnicę cudów”
foto: Antyradio.pl

T.Love Alternative, czyli pierwszy skład zespołu, który powstał w 1982 roku w Częstochowie został ostatecznie rozwiązany. Na zakończenie wspólnego grania na scenie muzycy wystąpili na kilku pożegnalnych koncertach w październiku 2015 roku i promowali najnowszy album „19822015”. Artyści pojawili się też w programie Kasprologia u Tomasza Kasprzyka i zagrali na żywo kawałek „Dzielnica Cudów”, w wersji akustycznej.

Muniek Staszczyk wyjaśnił też, że utwór „Ultra” należy do tej grupy kompozycji zespołu, które są komentarzem do obecnej sytuacji w kraju i na świecie.

"

Życie publiczne w ogóle męczy. Generalnie media męczą, poświęcając za dużo czasu politykom. Ja nie opowiadam się po żadnej ze stron, ale T.Love zawsze miał jakiś komentarz społeczno-polityczny i ten właśnie utwór trzeba wrzucić do serii piosenek komentujących media, rzeczywistość, politykę. "

Sprawdźcie, co powiedzieli muzycy.

Andrzej Zeńczewski zażartował, że zespół ponownie się zawiąże, jeśli na Facebooku będzie 100 tysięcy fanów. Jednak Muniek Staszczyk bardzo szybko zaprzeczył temu stwierdzeniu i dodał, że o wiele bardziej woli rozmawiać z kimś na „żywo”, niż przez internet.

"

Nie, nie reaktywujemy się. Po to się rozwiązaliśmy, żeby się nie reaktywować. 100 tysięcy like'ów to nie jest rzecz, która mnie podnieca. Wolę sobie pogadać z kimś w realu. "

Słuchaliście już ostatniej płyty T.Love Alternative?

Justyna Kierzkowska
Tagi: #Anty TV #T.Love