25.10.2018 12:34

Ben Stiller wydał nowy utwór ze swoim starym post-punkowym zespołem Capital Punishment

Między kolejnymi singlami kapeli starego aktora minęło 36 lat. Nowe wydawnictwo jest remakiem utworu "Confusion", który pojawił się na debiutanckim LP zespołu.

Ben Stiller
foto: SplashNews.com/East News

Ben Stiller zapowiedział powrót zespołu Capital Punishment na początku 2018 roku. Aktor i reżyser słowa dotrzymał i dzięki temu możemy teraz posłuchać starego singla w nowej wersji - formacja udostępniła remake piosenki "Confusion", która oryginalnie pojawiła się na debiutanckim albumie Capital Punishmentu o tytule "Roadkill". 

Utwór na Soundcloudzie udostępniła wytwórnia płytowa Captured Tracks, która wydaje zespół Capital Punishment. Posłuchajcie, jak Ben Stiller radzi sobie za zestawem perkusyjnym w utworze "Confusion":

Ben Stiller gra w post-punkowym zespole

Stiller opowiedział o powrocie do korzeni w wywiadzie z gazetą "Rolling Stone". Stwierdził, że jest to świetne oderwanie od rzeczywistości dla niego i jego kolegów z Capital Punishment:

"

To taka miła i zabawna rzecz, która mi się przytrafiła. Nigdy bym nie pomyślał, że kiedykolwiek wrócimy do zespołu, więc ta niespodzianka jest naprawdę słodka. Ale najlepszą rzeczą jest to, że po prostu jesteśmy znów zjednoczeni jako przyjaciele - granie ze sobą sprawia nam ogromną frajdę. "

W zespole oprócz Bena Stillera występują: sędzia Sądu Najwyższego w Arizonie Peter Swann, profesor czeskiej literatury Peter Zusi oraz dokumentalista Kriss Roebling. Ten ostatni również udzielił wywiadu "Rolling Stone'owi", w którym opowiedział, jak wygląda proces artystyczny zespołu Capital Punishment:

"

Nikt nikomu nie mówił dokładnie co mają robić, więc każdy z członków miał swój własny wkład w to, jak brzmiały piosenki i czym ostatecznie się stały. "

Premiera EP-ki zespołu Bena Stillera

Capital Punishment planuje wydać całą EP-kę, która nosić będzie tytuł "This is Capital Punishment". Premiera krążka odbędzie się 23 listopada 2018 roku. Natomiast już teraz na oficjalnym kanale Captured Track możecie posłuchać ich debiutanckiego albumu "Roadkill".

Kamil Kacperski
Tagi: Ben Stiller