05.02.2018 17:34

10 ciekawych coverów „Enjoy the Silence” Depeche Mode

Singiel ukazał się 5 lutego 1990 roku. Z tej okazji przedstawiamy Wam najciekawsze wersje tego przeboju.

10 ciekawych coverów „Enjoy the Silence” Depeche Mode
foto: kadr z wideo

Ten hit chyba zna każdy. Król Dave Gahan przechadza się z leżakiem i szuka dla siebie odpowiedniego miejsca - miejsca, gdzie będzie mógł cieszyć się ciszą. Wokalista Depeche Mode przeziębił się przez taką wędrówkę, ale opłacało się tyle ryzykować.

Singiel „Enjoy the Silence” to jeden z najpopularniejszych kawałków zespołu i kompozycja pojawiła się na płycie „Violator”. Na okładce płyty widnieje róża - symbol, który każdy fan Depeche Mode dobrze zna. Siłą rzeczy wielu wielbicieli kapeli zdecydowało się stworzyć covery - w końcu nie ma lepszej możliwości na ukazanie swojego uwielbienia.

5 lutego 1990 roku świat poznał „Enjoy the Silence” i błyskawicznie zakochał się w tym utworze. Z okazji rocznicy przedstawiamy Wam nieco inne wersje tego znanego hitu.

1. Na folkowo

Polacy dosłownie oszaleli na punkcie tego coveru w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Szczecinianie”. Ciężko uwierzyć w takie połączenie, ale wokalistki spisały się naprawdę na medal!

2. Cover grupy Lacuna Coil

Jedną z najsłynniejszych przeróbek jest ta w wersji zespołu Lacuna Coil. Kapela stworzyła cięższą wersję słynnego hitu, która na pewno przypadła do gustu niejednej metalowej duszy.

3. Depeche Mode w świecie „Ghost in the Sheel”

Cover pojawił się w filmie „Atomic Blonde” z Charlize Theron. Akcja dzieje się w Berlinie pod koniec lat 80., zatem również zadbano o ścieżkę dźwiękową, na której pojawiły się takie kompozycje, jak covery New Order czy Depeche Mode.

4. Niech żyje synthwave

Synthwave kocha lata 80. i syntezatory, zatem logicznym jest, że jeden z twórców tego gatunku sięgnął właśnie po Depeche Mode. W konsekwencji powstał bardzo klimatyczny i rozmarzony kawałek.

5. Gotycki mrok

Him i Depeche Mode? To zestawienie brzmi naprawdę dobrze. Finowie są mistrzami coverów i jak wiadomo Ville Valo potrafi wyrabiać niestworzone rzeczy z głosem i swoje wokalne możliwości zaprezentował m.in. w tym coverze.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Depeche Mode