26.06.2017 22:15

10 ciekawych coverów „I Want Out” Helloween

Największy hit zespołu doczekał się wielu nietuzinkowych interpretacji. Sprawdźcie, jak prezentują się te najciekawsze. 

10 ciekawych coverów „I Want Out” Helloween
foto; kadr z wideo

Już 28 listopada 2017 roku Helloween jako „Pumpkins United”, z dawnym wokalistą Michaelem Kiske i gitarzystą Kaiem Hansenem, pojawi się w Polsce w ramach tournée. Koncert odbędzie w warszawskiej Hali Koło. Podczas występu nie zabraknie największych hitów zespołu, m.in. „I Want Out” z płyty o tym samym tytule z 1988 roku.

Z okazji nadchodzącego koncertu serwis Antyradio.pl postanowił przedstawić ciekawe covery tej słynnej kompozycji. Sprawdźcie, jak największy przebój Helloween brzmi w zupełnie innych wersjach.

1. Gdy rock spotyka muzykę klasyczną

Nie od dziś wiadomo, że orkiestra symfoniczna świetnie sprawdza się również w mocniejszym repertuarze. Nie inaczej sprawa się ma w przypadku klasyka Helloween. Posłuchajcie, jak wokal Michaela Kiske współbrzmi z klasycznymi instrumentami!

2. Helloween w babskiej wersji

Kobiecy mocny wokal bardzo pasuje do takiego repertuaru. YouTuberka już nieraz pokazała, że świetnie odnajduje się w mocniejszych brzmieniach, a cover „I Want Out” to kolejna perełka w jej wokalnym dorobku.

3. A może akustyczna wersja?

Teraz wyobraźcie sobie spokojny cover, pełen przyjemnych gitarowych dźwięków. Czy taka aranżacja pasuje do Helloween? Okazuje się, że tak!

4. Helloween w wersji grupy Sonata Arctica

Na kawałek szarpnął się fiński zespół, który postanowił odświeżyć ten znany hit. Taka mocna wersja brzmi naprawdę smakowicie, zresztą przekonajcie się sami.

5. Zaśpiewaj to jeszcze wyżej

YouTuber przyzwyczaił nas do tego, że ma ładne oczy, amerykański uśmiech i śpiewa naprawdę wysoko. Również w repertuarze Helloween pokazał, że piszczy nie gorzej niż Rob Halford.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Helloween