16.08.2018 17:58

10 ciekawych coverów Madonny z okazji 60. urodzin Królowej Popu

Królowa jest tylko jedna i dzisiaj hucznie świętuje swoje urodziny. Oto 10 coverów, które warto przesłuchać w święto Madonny.

Madonna obchodzi 60. urodziny
foto: Chris Pizzello/Invision/AP/Fotolink /East News

Trudno w to uwierzyć, ale Madonna obchodzi 60. urodziny właśnie 16 sierpnia 2018. Wokalistka już na samym początku kariery lubiła szokować i wzbudzać wiele kontrowersji. To właśnie ona chętnie pokazywała swoje atuty, w klipach i na scenie odwoływała się do religijnych symboli. Wiedziała co robi, bo show biznes nie lubi nudy.

Debiutancka płyta ukazała się w 1983 roku i w sumie dyskografia wokalistki obejmuje 13 albumów. Nawet metalowcy kojarzą takie hity Madonny, jak chociażby „Like a Prayer”, „Papa Don't Preach” czy „Like a Virgin”. Co więcej metalowcy chętnie tworzą covery piosenek Madonny. Z okazji jej urodzin postanowiliśmy przedstawić te najciekawsze, nie tylko metalowe przeróbki. W końcu, jak już świętować urodziny, to na całego!

foto: gagadaily.com

1. „Like a Prayer” z metalowym pazurem

Singiel  pochodzi z albumu o tym samym tytule z 1989 roku. Utwór jest jedną z najbardziej znanych kompozycji Madonny, a ilość coverów powoduje zawrót głowy. Słynny metalowy YouTuber oczywiście musiał nagrać cover tej kompozycji i jak zwykle poradził sobie z tym zadaniem całkiem nieźle.

2. „Material Girl” w wersji vintage

Postmodern Jukebox zdobył sławę na YouTubie dzięki swoim retro coverom. Muzycy biorą się za popularne piosenki, które z jazzem, swingiem czy soulem nie mają nic wspólnego. Tym oto sposobem ich cover „Material Girl” brzmi jak utwór wyciągnięty z lat 20. Kto mógł pomyśleć, że trąbka w takim numerze sprawdzi się wyśmienicie!

3. „Hung Up” ambitnie i elektronicznie

Duet Demons of Ruby Mae z Wielkiej Brytanii postanowił stworzyć taki cover, że ciężko rozpoznać utwór Madonny. Taneczny „Hung Up” z płyty „Confessions on a Dance Floor” z 2005 roku stał się hitem, który szybko opanował dyskoteki. Wersja Demons of Ruby Mae nie zachęca jednak do tańca, a bardziej do rozmarzenia się. Fani The XX będą zadowoleni z takiego coveru.

4. Czy utwór „Don't Cry for Me Argentina” zabrzmiał znajomo?

W programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo znane polskie gwiazdy muszą udawać słynnych muzyków. Zadanie jest trudne, ale widzowie bardzo polubili program i chętnie śledzą zmagania uczestników. W talent show niejednokrotnie artyści wcielali się w Madonnę, a jedną z ciekawszych kreacji stworzyła Małgorzata Walewska, która zaśpiewała „Don't Cry for Me Argentina” z musicalu „Evita”.

5. „Like a Virgin” w męskiej wersji

Jeden z uczestników talent show postanowił zadziwić jury coverem Madonny, który zaprezentował w zupełnie innej, bujającej wersji. Przy okazji wokalista pokazał swoje wokalne możliwości i udowodnił, że potrafi śpiewać naprawdę wysoko.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele