20.06.2015 12:03

TOP 10 coverów, które sprawią, że zapomnisz o Britney Spears

Rockowe covery pop hitów są coraz popularniejsze. I dobrze! Zobaczcie, co można zrobić z kawałkiem Britney Spears „Baby One More Time”.

TOP 10 coverów, które sprawią, że zapomnisz o Britney Spears
foto: YouTube

Britney Spears. Pop ikona, matka dwóch synów, a ostatnio nawet projektantka bielizny. Przede wszystkim jednak wątpliwych umiejętności piosenkarka, która ma na swoim koncie mnóstwo hitów i... jeden najgorszy cover wszech czasów. Żeby przybliżyć Wam postać gwiazdki, którą wzięliśmy na tapetę (bo a nuż ktoś z Was nie kojarzy), może właśnie od tego coveru zaczniemy. Wyobraźcie sobie, że Britney Spears postanowiła zmierzyć się z naprawdę kultowym kawałkiem:

Jeśli też macie wrażenie, że w tym numerze zgadza się tylko tytuł, to znaczy że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Niestety, takie głosy mają to do siebie, że kiedy już raz usłyszymy utwór w ich wykonaniu, nie możemy przestać go nucić... Najgorzej! Na szczęście jest na to sposób: rockowy albo metalowy cover! Tylko taki zabieg spowoduje, że z czystym sumieniem będziemy mogli posłuchać popowej piosenki ;)

Który utwór Britney Spears najczęściej biorą na warsztat ostro grające zespoły? Ten, dzięki któremu stała się sławna, czyli „Baby One More Time”. Zobaczcie, jak można wykorzystać hit Britney Spears, aby powstało z niego coś ciekawego.

10. Sexy wokalistka plus utalentowane chłopaki

Głos wokalistki niezły, zespół technicznie też niczego sobie. Całość? Na pewno lepsza, niż oryginał. Uważajcie tylko, bo od kocich ruchów liderki zespołu All Year Round nie można oderwać wzroku.

9. The Offspring wymiata, czyli cover z przymrużeniem oka

Nie od dziś wiadomo, że panowie z The Offspring to nieźli jajcarze. Zobaczcie, jaki mieli fun, kiedy zabrali się za cover Britney Spears „Baby One More Time”. Szkoda, że to takie krótkie!

8. Mroczne klimaty i gotycki wokal. To się nazywa przeróbka!

Poznajcie zespół Gothzilla. Nawet nam się nie śniło, że z jakiegokolwiek kawałka Britney Spears można zrobić coś takiego. A jednak! Koniecznie zobaczcie wideo, jakie zespół nakręcił do tego covera. Będą łzy. Na bank ;)

7. Swedish dancemetal, czyli czegoś takiego jeszcze nie słyszeliście

Nie spodziewaliśmy się, że znajdziemy coś takiego! Okazuje się jednak, że dancemetal całkiem wpada w ucho. Co myślicie o takim podejściu do tematu?

6. Dobry growling nie jest zły

Gdyby Britney Spears usłyszała taki cover swojego hitu, na pewno płakałaby przez tydzień. Ze strachu. Ten Masked Men postanowił przerobić „Baby One More Time” prawie nie do poznania!

5. Mocne brzmienie i animowany teledysk

Grupa Brainshake zafundowała nam miks wszystkiego. Słyszymy tu nawet trochę popowego wokalu. Na szczęście, jest go niedużo ;)

4. Polski akcent musi być, czyli rewelacyjna perkusja

Cover Britney Spears „Baby One More Time” przygotował też Artur Konarski z zespołu Sixpounder. Podwójna stopa, blasty, po prostu wspaniałość! Takiej Britney moglibyśmy nawet czasem posłuchać!

3. „Baby One More Time” w wersji metalcore? Prosimy bardzo!

August Burns Red cover Britney Spears nagrał już kilka dobrych lat temu. Kawałek znalazł się na ich płycie „Punk Goes Pop 2”. Z tego co wiemy, popowe kawałki coverują do dziś. Ich wersja hitu Księżniczki Pop, jak nazywana jest Britney, jest jedną z lepszych, jakie mają na swoim koncie.

2. MergingMoon - zapamiętajcie tę nazwę!

Cover mistrz! Przeszukując internet w celu znalezienia najlepszych coverów hitu Britney Spears nie spodziewaliśmy się, że znajdziemy coś takiego. W tym kawałku niemal wszystko jest idealne. Zresztą, posłuchajcie sami.

1. Przebieranki w hołdzie Britney Spears. Chcemy więcej!

The Word's ONLY Punk Rock Britney Spears Tribute Band - tak mówią o sobie panowie z grupy Hit Me Baby. I rzeczywiście, wygląda na to, że zespół nie może żyć bez muzyki pop gwiazdy. Na szczęście, robią ją po swojemu. Dodajmy do tego przebranego za Britney Spears wokalistę i... przepis na sukces gotowy!

Który z 10 zaprezentowanych przez nas coverów podoba się Wam najbardziej?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Duperele