30.05.2016 14:59

10 fikcyjnych zespołów rockowych i metalowych

Znudzeni rzeczywistymi zespołami? Może najwyższa pora dać szansę tym fikcyjnym, wywodzącym się z filmów i seriali.

10 fikcyjnych zespołów rockowych i metalowych
foto: kadr z wideo

Zmyślenie fikcyjnej grupy rockowej daje szerokie pole do popisu w kwestiach gagów i wyśmiewania stereotypów, stąd też najwięcej w naszym zestawieniu zespołów z komedii. Zaraz obok nich prym wiodą seriale animowane, które ukazują naszą rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Jak jednak pokazały najlepsze z poniższych formacji, jeśli grupa jest naprawdę dobra, może przeskoczyć swój fikcyjny charakter i wkroczyć do prawdziwego świata!

Specjalnie dla Was wybraliśmy 10 ciekawych przykładów na takie zmyślone składy. Przypomnijcie je sobie razem z nami i dajcie znać, który lubicie najbardziej.

10. Crucial Taunt

Hardrockowa grupa z kultowego filmu „Świat Wayne’a”, na czele której stała dziewczyna głównego bohatera, Cassandra Wong (w tej roli Tia Carrere). W drugiej części filmu zły menedżer namówił ją do porzucenia zespołu i - w myśl rockowego stereotypu - rozpoczęcia kariery solowej. Poniżej Crucial Taunt w coverze „Ballroom Blitz” Sweet, kawałku przypomnianym światu przez trailer „Legionu samobójców”.

9. Exterminator

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje fikcyjne zespoły mają - co udowodniła komedia muzyczna „Exterminator” na podstawie „Kochanowa i okolic” Przemka Jurka. Sztuka opowiada o tytułowym, deathmetalowym zespole, który musi stanąć przed odwiecznym dylematem: jak daleko można się posunąć, by wyjść z garażu i dać się poznać szerszej publice, pozostając przy tym wiernym swoim ideałom?

8. Sadgasm

W 2008 roku poznaliśmy muzyczną przeszłość Homera Simpsona - okazało się, że stał na czele grunge'owej formacji Sadgasm, która doskonale wpisywała się w scenę lat dziewięćdziesiątych. Dość wspomnieć, że w swoim repertuarze miała takie kawałki jak „Margerine” (który naprawdę nie miał nic wspólnego z „Glycerine” Bush) czy też... „Shave Me”. Oczywiście z płyty „Forevermind”.

7. Timmy and the Lords of the Underworld

Przed Simpsonami w podobne rejony poszła inna popularna kreskówka, „Miasteczko South Park”. Utwór grupy Timmy and the Lords of the Underworld pod tym samym tytułem doczekał się nawet oficjalnego wydania na singlu po emisji odcinka „Timmy 2000” w 2000 roku. Naszym zdaniem niepełnosprawny Timmy to idealny frontman wszech czasów.

6. TwaüghtHammër

Zespół, który miał przynieść sławę Jessemu Pinkmanowi, partnerowi Waltera White'a z serialu „Breaking Bad” i sprawić, że jego kumpel, Badger, zostanie gwiazdą stacji ATV. Wielka kariera, niestety, pozostała zaledwie w ich marzeniach. Zdążyli jednak nagrać swój największy przebój, „Fallacies”, który mogliśmy oglądać w specjalnym odcinku internetowej miniserii.

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Blues Brothers