21.04.2016 13:55

10 filmowych motywów zagranych na gitarze akustycznej

Mamy coś dla kinowych maniaków. Oto czołówki z popularnych obrazów w gitarowej odsłonie!

10 filmowych motywów zagranych na gitarze akustycznej
foto: kadr z wideo

Idziesz do kina, kupujesz największą porcję popcornu jaką tylko można, rozsiadasz się na wygodnym fotelu w sali kinowej. W końcu gasną światła i po pół godziny reklam rozpoczyna się film, na który tak długo czekałeś.

Przyzwyczailiśmy się już, że muzyka filmowa to pompatyczne orkiestrowe dźwięki rozsadzające głośniki w kinie. Melodie ze znanych obrazów nierzadko tuż po premierze filmu zaczynały żyć własnych życiem. Nic więc dziwnego, że wielu muzyków brało na warsztat taki repertuar.

Zastanawiałeś się kiedyś, jak motywy z Twojego ulubionego filmu brzmiałyby w wersji akustycznej? Gitarzysta Igor Presnyakov to sprawdził i w ponad 6 minut odegrał melodie z takich filmów, jak „Ojciec Chrzestny”, „Titanic”, „ Piraci z Karaibów”, „Desperado”, „Pulp Fiction” czy z kreskówki „Kraina Lodu”.

Przekonajcie się sami, jak znane melodie brzmią w takiej odsłonie:

Motywy z filmów brzmią zdecydowanie bardziej minimalistycznie niż oryginalne kompozycje, ale taka wersja jest za to bardziej nastrojowa i finezyjna.

Co więcej muzyk zadbał również o oprawę wizualną nagrania. Zmienia swój image, by upodobnić się do bohaterów danego filmu. Nie zabrakło zatem pirackiej opaski na oko, koszuli z falbankami czy odpowiedniego nakrycia głowy.

Igor Presnyakov żadnego repertuaru się nie boi. Posłuchajcie również, jak brzmi motyw z „Różowej Pantery” w jego wykonaniu:

Jeśli takie gitarowe przeróbki znanych utworów z równie znanych filmów przypadły Wam do gustu, możecie sięgnąć również za składankę 42 rockowych wersji motywów muzycznych, czy 10 rockowych i metalowych coverów z filmów o Bondzie.

Co więcej pewien polski gitarzysta zagrał popularne motywy w naprawdę ostrej odsłonie. Jak widać w muzycznym świecie wszystko jest możliwe!

Jak Wam się podobają utwory z filmów w wersji akustycznej?

Aleksandra Degórska
Tagi: #Duperele