05.10.2017 13:08

10 muzyków, którzy wyszli w trakcie wywiadu

Nie jest łatwo zrobić wywiad z gwiazdą rocka. Ci artyści nie wytrzymali niemądrych pytań dziennikarzy i postanowili przerwać nużącą rozmowę.

10 muzyków, którzy wyszli w trakcie wywiadu
foto: kadr z wideo

Podobno nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Znani artyści pewnie się nie zgodzą z tym porzekadłem. Z racji swojego zawodu często udzielają wywiadów dla mediów, ale niestety, nie każdy dziennikarz potrafi wykazać się profesjonalizmem.

Niektórzy żurnaliści gonią za sensacją i nie wahają się pytać o drażliwe rzeczy. Inni są na tyle leniwi, że nie przygotowują się do wywiadów, co rozmówca od razu wychwytuje. Jeszcze inni wciąż pytają o to samo – a nawet najbardziej cierpliwego muzyka może zmęczyć opowiadanie po raz tysięczny tych samych historii. Najtrafniej wyraził to uczucie Kazik w swoich „12 groszach”: „Jak powstają twoje teksty, gdy mnie ktoś tak spyta/Zaku*wię z laczka i poprawię z kopyta”.

W takich sytuacjach większość udzielających wywiadów muzyków z podziwu godną cierpliwością znosi męczące pytania – przecież i dzienikarzowi, i artyście zależy, by wywiad się ukazał w mediach. Ale czasami po prostu już nie wytrzymują ignorancji i braku profesjonalizmu. Tych 10 muzyków z różnych powodów przerwało rozmowę przed telewizyjnymi kamerami i zostawiło dziennikarza z niczym. Wśród nich są Kurt Cobain, Brian May, John Lydon, Henry Rollins, Prince, Madonna, członkowie Slipknota, Avenged Sevenfold, The Transplants i Bee Gees. Najciekawsze reakcje gwiazd muzyki na głupie pytania serwis Loudwire zebrał w jednym filmiku:

I na naszym podwórku mieliśmy podobne przypadki. Najsłynniejsza była reakcja Wojciecha Waglewskiego z Voo Voo na niezbyt trafne pytania, które usłyszał w studiu lokalnej rozgłośni z Koszalina:

Na szczęście są wśród artystów ludzie bardzo, bardzo wyrozumiali, których nic nie jest w stanie wyprowadzić z równowagi. Złoty medal za cierpliwość należy się Krzysztofowi Krawczykowi:

Co sądzicie o tych reakcjach muzyków na niemądre pytania?

Jak oceniacie zachowanie muzyków, którzy wyszli z wywiadów?

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Brian May John Lydon