18.07.2017 16:30

10 najciekawszych teledysków Red Hot Chili Peppers

Anthony Kiedis przebrany za namiot, John Frusciante grający na połamanej gitarze, Flea używający kabli zamiast strun - w klipach kapeli wiele się działo.

10 najciekawszych teledysków Red Hot Chili Peppers
foto: kadr z wideo

Red Hot Chili Peppers w ramach promocji płyty „The Getaway” już niebawem odwiedzi Polskę. Zespół zagra w Krakowie 25 lipca 2017 i na koncercie na pewno nie zabraknie nowych utworów, jak „Go Robot” czy „Dark Necessities”, do którego teledysk został wyreżyserowany przez aktorkę Olivię Wilde.

Jeżeli chodzi o klipy to zespół ma się czym pochwalić. W latach 80. swój złoty okres przeżywała stacja MTV i każda formacja, która chciała zaistnieć musiała posiadać ciekawy teledysk. W latach 90. pozycja MTV nieco osłabła, ale i wówczas wielu artystów chciało pokazać się w teledyskach z jak najlepszej strony. Obecnie można zauważyć pewien renesans klipów i rzeczywiście jest na czym zawiesić oko.

Redakcja Antyradio.pl postanowiła wybrać 10 najciekawszych klipów Red Hot Chili Peppers co jest niezwykle trudnym zadaniem. Zerknijcie, jakie teledyski trafiły do rankingu i weźcie udział w sondzie, w której będziecie mogli wytypować swojego faworyta.

1. „Soul to Squeeze”

Utwór miał pojawić się na płycie „Blood Sugar Sex Magik”, ale w końcu trafił na soundtrack do filmu „Stożkogłowi”. W klipie widzimy cyrk, zaś muzycy grają specyficznych szaleńców. Oczywiście w teledysku można znaleźć odniesienia do filmu, jak chociażby pojawienie się aktora Chrisa Farleya.

2. „Aeroplane”

Singiel był trzecim kawałkiem promującym album „One Hot Minute” z 1995 roku. Kawałek zajął 8. pozycję na liście rockowych utworów Billboardu. W klipie naprawdę dużo się dzieje - basen, seksowne kobiety w cekinowych kombinezonach, dzieci przebrane za małe samoloty i oczywiście zwariowani muzycy.

3. „Otherside”

Kawałek pochodzi z płyty „Californication” i był promowany przez mroczny teledysk zainspirowany sztuką niemieckich ekspresjonistów. Głównym bohaterem opowieści jest młody chłopak, który przeżywa niezwykły i przygnębiający sen pokazujący walkę z uzależnieniem. Mężczyzna walczy zatem z własnym cieniem, gigantycznym krukiem i ma do wyboru mnóstwo drabin.

4. „Californication”

W kontekście albumu „Californication” wręcz trzeba wspomnieć o tytułowym numerze. Teledysk, który powstał w 2000 roku pokazuje muzyków w surrealistycznej grze pełnej kalifornijskich krajobrazów, jak również stereotypów. Widzimy zatem artystów jako postaci 3D w grze.

5. „Dani California”

W klipie z 2006 roku artyści odtworzyli historię rocka wcielając się w takie znane muzyczne osobistości, jak Elvis Presley, Sex Pistols czy Nirvana. Trzeba przyznać, że panowie mają niezły aktorski talent.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Red Hot Chili Peppers