23.10.2015 17:56

10 najpiękniejszych kobiet od garów

Są tacy, którzy twierdzą, że kobiety i gary to nierozłączna para - całkowicie się z nimi zgadzamy! Zapraszamy do naszego zestawienia dziesięciu najpiękniejszych kobiet, które nie boją się wziąć pałek do rąk i uderzać nimi rytmicznie w bębny i talerze.

10 najpiękniejszych kobiet od garów
foto: kadr z wideo

Jest ich zdecydowanie mniej niż wokalistek i gitarzystek, co czyni je jeszcze bardziej interesującymi. W naszym rankingu umieściliśmy panie, co do których trudno stwierdzić, czy lepiej się prezentują, czy grają na perkusji. Znajdą się w nim zarówno te preferujące cięższe brzmienia, jak i te grające lżej.

Zobaczcie artystki, dzięki którym na koncertach fani dociekliwie starają się dojrzeć, jak wygląda osoba zasłonięta zestawem perkusyjnym.

1. Meytal Cohen

W przypadku tej pani podobieństwo imienia i jednego z gatunków muzycznych nie jest przypadkiem. Zamieszkałą w Los Angeles perkusistkę pochodzenia izraelskiego obserwuje ponad 800 tysięcy użytkowników YouTube'a oraz ponad 1,3 miliona fanów na Facebooku. Wszyscy oni cierpliwie czekają na kolejny rockowy lub metalowy cover perkusyjny w jej wykonaniu. Oprócz działalności internetowej pani Cohen aktywnie koncertuje, wydała także w 2015 roku heavymetalowy album zatytułowany „Alchemy”. Nazwa zespołu nie daje wątpliwości co do tego, kto w nim rządzi - brzmi ona po prostu Meytal.

2. Hannah Welton-Ford

Blondwłosa perkusistka oraz wokalistka zaczynała swoją karierę w grupach Pandorum oraz Bellevue Suite, a obecnie gra w zespole 3RDEYEGIRL wraz z gitarzystką Donną Grantis oraz basistką Idą Kristine Nielsen. Zespół występuje razem z Prince'm - wspólnie nagrali oni album „PLECTRUMELECTRUM”, który ukazał się w 2014 roku. 

3. Didi Negron

Równie ciekawym, jeśli nie ciekawszym powiązaniem artystycznym od poprzedniczki może się pochwalić piękna Didi Negron. Gra ona na perkusji w „Amalunie” - spektaklu wystawianym przez Cirque Du Soleil, najbardziej znany cyrk na świecie. Osoba Didi nie jest jedynym powodem, dla którego warto wybrać się na przedstawienie, ale bezsprzecznie zwiększa jego atrakcyjność.

4. Nea Batera

Pochodząca z Argentyny perkusistka o charakterystycznym kolorze włosów i ujmującym uśmiechu wcześnie rozpoczęła karierę muzyczną. Pierwsze szlify zdobywała w wieku lat trzech, gdy uczyła się grać na elektronicznym pianinie. Może także pochwalić się umiejętnością gry na gitarze, a od 2005 roku doskonali się w trudnej sztuce rytmicznego uderzania w bębny. Obecnie nagrywa perkusyjne covery, a jej twórczość można śledzić za pomocą kanału na YouTube, który obserwuje ponad 130 tysięcy użytkowników.

5. Salin Gas

Jej imię i nazwisko może kojarzyć się groźnie, ale od słuchania muzyki tej pochodzącej z Tajlandii perkusistki z pewnością nikomu nie stanie się krzywda. W jej minimalistycznym graniu pobrzmiewa głęboki funkowy groove rodem z lat 60. i 70., ale także nowoczesne dźwięki, a całość oscyluje gdzieś w granicach pomiędzy soulem, funkiem i hip-hopem. Salin za pośrednictwem YouTube'a udziela także lekcji gry na perkusji - nauka z taką nauczycielką z pewnością idzie łatwiej.

6. Emmanuelle Caplette

Emmanuelle Caplette może się pochwalić współpracą z Andym Summersem, byłym członkiem The Police, z którym w 2013 grała razem w jego zespole Circa Zero. Obecnie współpracuje z innymi muzykami, a także zamieszcza filmy ze swoim udziałem na swoim kanale w serwisie YouTube.

7. Jen Ledger

Urodzona w Wielkiej Brytanii Jennifer Carole „Jen” Ledger nie miała łatwego zadania - w 2008 roku zastąpiła za bębnami Lori Peters w grającej chrześcijański rock grupie Skillet. Podołała mu jednak znakomicie i do dziś fani mogą na koncertach zachwycać się jej umiejętnościami muzycznymi i urodą - a w obu przypadkach zdecydowanie jest co podziwiać!

8. Meg White

Pora na zdecydowanie najbardziej znaną panią w naszym zestawieniu i jedną z najbardziej wszechstronnych - Meg White to multiinstrumentalistka, która oprócz perkusji grywa także na gitarze, instrumentach klawiszowych oraz udziela się wokalnie. Na stałe zapisała się w historii rocka oraz świadomości milionów fanów na całym świecie dzięki swojemu udziałowi w grupie The White Stripes.

9. Sarah Jones

Sarah Jones to nieco mniej znana, ale równie utalentowana jak poprzedniczki perkusistka grającej muzykę elektroniczną angielskiej grupy New Young Pony Club. Gościnnie udziela się także w zespole Hot Chip.

10. Jentina

Najciekawsze zostawiliśmy dla Was na koniec. Jentina to angielska raperka, piosenkarka R&B, a także modelka. Dlaczego więc znalazła się w naszym zestawieniu? Wzięła bowiem udział w reklamie biustonoszy marki Wonderbra, która była odniesieniem do słynnej reklamy Cadbury - jej głównym bohaterem był grający na perkusji do hitu Philla Collinsa „In The Air Tonight” goryl. Nie ukrywamy, że wideo mające podkreślać zalety reklamowanej przez Jentinę bielizny zdecydowanie bardziej przypadło nam do gustu.

Kogo Waszym zdaniem zabrakło w naszym rankingu?

Michał Miernik
Tagi: Duperele