09.05.2017 16:06

10 rockowych i metalowych występów na Eurowizji

Eurowizja 2017 zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji serwis Antyradio.pl postanowił Wam przypomnieć o ostrzejszych momentach tego konkursu.

10 rockowych i metalowych występów na Eurowizji
foto: East News

Eurowizja 2017 startuje już 9 maja 2017 w Kijowie. Dzisiaj odbędzie się pierwszy półfinał imprezy, podczas której na scenie zobaczymy reprezentantkę Polski - Kasię Moś. Kolejny półfinał odbędzie się 11 maja 2017, zaś dwa dni później zobaczymy finał Eurowizji.

Tak naprawdę każdy fan mocniejszych brzmień marzy o tym, aby to właśnie rockowi oraz metalowi twórcy pokazali się na tym międzynarodowym konkursie, w końcu jest to dobra promocja ostrzejszych brzmień. Coś się w tej kwestii ruszyło, gdy w 2006 roku zaprezentowała się kapela Lordi, która zdobyła zwycięstwo.

Eurowizja rozpoczęła się w 1956 roku i w czasie długiej historii konkursu nieraz pojawili się reprezentanci mocniejszych brzmień pokazując, że rock oraz metal też mogą podbić serca szerszej publiczności.

1. Lordi

Oczywiście zestawienie musi się rozpocząć od tego fińskiego połączenia Gwar z kapelą Kiss. W 2006 roku, gdy publiczność zobaczyła kapelę po prostu nie mogła dojść do siebie, bo nigdy wcześniej nie widziała takiej bandy przebierańców. Według zasady, że piękno i brzydota przyciąga tak samo mocno, Lordi został zwycięzcą konkursu w Atenach.

2. Max Jason Mai

Miro Šmajda, słowacki wokalista, najwidoczniej mocno zainspirował się wokalistą Bon Jovi, bo na pierwszy rzut oka wygląda jak muzyk wyjęty z okresu świetności hair rocka. W 2009 roku zajął 2. miejsce w talent show, zaś w 2012 roku w ramach swojego projektu Max Jason Mai wziął udział w Eurowizji i pokazał, że potrafi trochę się powydzierać.

3. Teräsbetoni

Oto kolejny zespół ze Skandynawii, który w 2008 roku udowodnił, że Finowie naprawdę lubią metalowe brzmienia. Nie obyło się bez skórzanych ciuszków, wiatru we włosach...a wszystko to przy mocnym akompaniamencie i ognistej pirotechnice.

4. Kabat

Ta czeska kapela powstała w 1983 roku. Kabat jest naprawdę popularny w swoim kraju i może pochwalić się najlepiej sprzedającym się krążkiem w Czechach. Jednak w 2007 roku w półfinale konkursu Eurowizji formacja otrzymała tylko jeden punkt...

Aleksandra Degórska
Tagi: #Duperele