21.03.2018 17:28

10 rockowych utworów o szkole z okazji Dnia Wagarowicza

21 marca warto sięgnąć po te właśnie utwory, które doceni każdy uczeń.

Van Halen - Hot for Teacher
foto: kadr z wideo

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Chociaż na razie zima nie chce odejść i nadal powoduje, że ubieramy się na cebulkę, to już większość zaczyna planować wiosenne porządki, weekendowe wyjazdy i wygrzewanie się w słońcu.

21 marca to też Dzień Wagarowicza. Kto z nas siedząc w szkole nie marzył o tym, żeby uciec z nudnych lekcji i porobić cokolwiek innego, tylko nie słuchać nauczycieli wymagających nie wiadomo czego.

Jak wiadomo muzycy inspirują się dosłownie wszystkim również szkołą, w końcu każdy z nas spędził w niej naprawdę sporo czasu. Z okazji Dnia Wagarowicza redakcja Antyradio.pl postanowiła stworzyć listę utworów, które Warto przesłuchać właśnie 21 marca - Ci, którzy chodzą do szkoły, będą wiedzieć przy jakiś dźwiękach uciekać przed nauczycielami. Ci natomiast, którzy już mają szkolne czasy za sobą będą mogli powspominać stare czasy.

1. Van Halen – „Hot For Teacher”

A gdyby w szkole uczyły nauczycielki z długimi nogami, które w bikini przechadzały się po klasie w samym bikini? Taką wizję szkoły przedstawili nam muzycy grupy Van Halen w utworze z płyty „1984”. Rodzinka Van Halen wiedziała, jak stworzyć chwytliwe rockowe przeboje i właśnie perkusyjne intro w utworze „Hot For Teacher” uznawane jest za jedno z najlepszych w historii rocka.

2. The Police – „Don’t Stand So Close To Me”

Sting pracował po studiach w szkole i był bardzo surowym nauczycielem. To jednak nie przeszkadzało uczennicom w tym, by się w nim podkochiwać. Bardzo możliwe, że utwór „Don’t Stand So Close To Me” dotyczy doświadczeń Stinga, gdy jeszcze użerał się z uczniami w szkole.

3. Pink Floyd – „Another Brick in the Wall”

W tym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć tego klasyka. W utworze „Another Brick in the Wall” Roger Waters dał upust swoim negatywnym emocjom związanym z instytucją szkoły. W Dzień Wagarowicza pewnie niejeden uczeń wyśpiewa „Teacher leave them kids alone”.

4. Extrabreit - „Hurra Hurra Die Schule Brennt”

Nowofalowi wykonawcy niemieccy stworzyli swoją własną wersję new wave - Neue Deutsche Welle. Muzycznie szli z duchem czasu, ale postanowili śpiewać w swoim ojczystym języku. Zespół Extrabreit stworzył utwór o niesfornych, punkowych dzieciakach, które podpalają szkołę i wprowadzają ogólny chaos.

5. Kaiser Chiefs - „Never Miss A Beat”

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów Kaiser Chiefs ze względu na ciekawy riff gitarowy. Dynamiczny utwór z płyty „Off with Their Heads” z 2008 roku zaczyna się od opowieści o mało ambitnych dzieciakach, którym nic nie chce się robić - nawet myśleć.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele