04.12.2017 23:00

10 rockowych utworów o zimie i śniegu

Niskie temperatury powodowały, że wielu muzyków było w melancholijnym nastroju i tęskniło za swoimi dziewczynami.

10 rockowych utworów o zimie i śniegu
foto: materiały prasowe

Mamy grudzień, pierwszy śnieg już za nami, wszyscy czekają na Mikołaja i na wór z prezentami. Święta zbliżają się coraz bliżej, w sklepach słychać świąteczne piosenki z „All I Want For Christmas Is You” na czele i ludzie czują przedświąteczny stres, w końcu coś trzeba kupić wrednej ciotce i dziadkom pod choinkę.

Zamiast jednak słuchać oklepanych świątecznych popowych hitów warto sięgnąć po rockowe numery dotyczące zimy. Czy jest się dzieckiem, czy też dorosłym - każdy wyczekuje śniegu i liczy, że Mikołaj będzie naprawdę w tym roku bogaty.

Sprawdźcie zatem, jak rockowi twórcy śpiewali o zimowej aurze.

1. Queen - „A winter's tale”

Na płycie „Made in Heaven” pojawił się utwór, który skomponował Freddie Mercury zachwycony pięknymi widokami w szwajcarskiej miejscowości Montreux. Przejmujący wokal Mercury'ego dosłownie chwyta za serce. 

2. The Doors - „Wintertime Love

Zimno, ciemno i nieprzyjemnie... jedynie ukochana jest w stanie ogrzać atmosferę, w końcu nic nie rozpala mocniej niż szczera i namiętna miłość.

3. Genesis - „Snowbound

„...And Then There Were Three...to pierwsza płyta nagrana przez Genesis jako trio. Na płycie pojawiła się m.in. ta kompozycja, której tekst jest zastanawiający i nieco przerażający.

4. AC/DC - „Snowballed

Kto nie lubi rzucać śnieżkami? Nie przepadają za tym muzycy AC/DC, bo w końcu nikt nie chce przegrać w bitwie i stoczyć się na dno. W tej piosence wieje chłodem, chociaż jak na zespół przystało muzycznie jest naprawdę gorąco.

5. Black Sabbath - „Snowblind

Album Vol. 4 to jedno wielkie narkotykowe szaleństwo i w kawałku „Snowblind” wcale nie chodzi o zimę, ale i tak kawałek Black Sabbath powinien pojawić się w tym zestawieniu chociażby ze względu na tytuł, który w pierwszej chwili kojarzy się z zimą.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele