07.03.2017 13:30

10 rudych muzyków rockowych i metalowych na Dzień Osób Rudych

8 marca to nie tylko Dzień Kobiet, lecz także święto wszystkich rudych osób. Z tej okazji przypominamy Wam 10 rockowych i metalowych rudzielców.

10 rudych muzyków rockowych i metalowych na Dzień Osób Rudych
foto: MediaPunch/face to face / East News

Mówi się, że rudy to nie tylko kolor włosów, ale cały związany z nim charakter. Złośliwi skracają tę myśl do stwierdzenia, że rude to wredne. A my wstrzelamy się gdzieś pomiędzy - naszym zdaniem rudzi... to po prostu interesujący muzycy rockowi i metalowi. Mamy na to dowody!

Z okazji nietypowego święta wszystkich posiadaczy rudych włosów, które przypada - podobnie jak Dzień Kobiet - 8 marca, przygotowaliśmy dla Was zestawienie rudych wokalistek, gitarzystów, basistów i klawiszowców. Często nie zwracamy na nich uwagi, tym bardziej więc warto im się z tej okazji przyjrzeć.

Przekonajcie się, że rude wokalistki to nie tylko Hayley Williams z Paramore i Florence Welch, a z męskiej reprezentacji: James Johnston z Biffy Clyro i Ed Sheeran. Co prawda wydaje się, że moda na ten kolor włosów już nieco podupadła w stosunku do swojego apogeum sprzed kilku lat, ale kto wie - może jeszcze powróci!

Zobaczcie nasze zestawienie:

W imieniu całej redakcji serwisu Antyradio.pl życzymy dziś wszystkiego najlepszego wszystkim rudym osobom! A jeśli nasza galeria Wam nie wystarcza, zobaczcie też jak ruda karlica tańczy metalową burleskę oraz metalową wersję przeboju disco polo „Ruda tańczy jak szalona”.

A który rudowłosy muzyk rockowy lub metalowy jest Waszym ulubionym?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Galeria