25.04.2016 16:15

10 szalonych tańców rockmanów

Czas powyginać śmiało ciało! Zobaczcie, jak to robią mistrzowie!

10 szalonych tańców rockmanów
foto: FaceToFace / Reporter / East News

6. David Lee Roth

Zrobić na szpagat? To nie jest żadne wyzwanie dla wokalisty, który podnosił nogę do głowy, skacząc dotykał nogami rąk i robił inne zwariowane rzeczy. Jakim cudem spodnie muzyka wytrzymały takie szaleństwa w stylu karate - tego nie wiadomo.

Do tego trzeba również dorzucić chwalenie się mocno owłosioną klatą i kręcenie biodrami, które powodowało, że momentami ciężko było się skupić na grze Eddiego Van Halena. Zresztą taka jest rola frontmana, by zrobić prawdziwe show.

7. Freddie Mercury

Królowa ponoć jest tylko jedna. Wokalista Queen czuł się na scenie jak ryba w wodzie i sterował tłumem jak chciał. Zachęcał fanów do wspólnego śpiewania, chodził po scenie niczym paw i biegał z połową statywu, który wykręcał we wszelkie strony. Miał on obrazować odpowiednio miecz, kij bejsbolowy, a najczęściej, jak sam przyznawał, po prostu „ku*asa”.

Freddie cokolwiek robił, czynił to z elegancją i na bogato. Tak więc, gdy był na scenie zawsze dawał z siebie 100 %, zachwycając nie tylko świetnym wokalem, ale również umiejętnościami tanecznymi. Zresztą Mercury spełnił swoje marzenie i w 1979 roku wystąpił na scenie z Royal Ballet.

8. Dave Gahan

Reach out and touch Dave! Ilekroć pójdzie się na jakąkolwiek imprezę związaną z muzyką Depeche Mode można spotkać tam tysiące podrób Gahana, którzy nie dość, że wyglądają tak jak on, to jeszcze starają się skopiować słynny „Dave Dance”.

Zadanie nie jest wcale proste, bo wielokrotnie na scenie Martin Gore próbował naśladować seksowne ruchy wokalisty z marnym skutkiem. Z umiejętnością uwodzicielskiego wywijania biodrami trzeba się bowiem urodzić. Panowie, patrzcie i uczcie się!

9. Ian Curtis

Podczas, gdy post-punkowi artyści byli raczej skromni jeśli chodzi o sceniczne show, to Ian dawał się ponieść muzyce wymachując wszystkimi częściami ciała. Charakterystyczny taniec wokalisty Joy Division jest nie do podrobienia. W jednym z wywiadów Bernard Sumner opowiedział, że ludzie myśleli, iż wokalista coś brał, bo tak wariował na scenie. Sumner przyznał, że to muzyka tak porywała Iana, który zapominał się na scenie.

Curtis cierpiał na epilepsję i pod koniec życia ataki się tylko nasilały i często przytrafiały się mu podczas koncertów. Niczego nie świadoma publiczność sądziła, że tak po prostu ma być...

10. Thom Yorke

Na koncertach Radiohead nie można się nudzić. Dziwaczne teksty, jeszcze bardziej dziwaczna muzyka, falset wokalisty i jego nietuzinkowy taniec robią piorunujące wrażenie. Warto zatem podpatrzeć ruchy Thoma, bo świetnie się sprawdzą jako poranna gimnastyka.

Najpierw ruszamy delikatnie głową na boki, powoli rozkręcamy się i trzepiemy coraz mocniej. Następnie kręcąc cały czas głową w odwrotnym kierunku ruszamy biodrami i jedną nogą energicznie tupiemy w podłogę. Najlepiej do tego wszystkiego dodać jeszcze ręce, które fruwają we wszystkie strony. To nie jest wcale takie proste jakby się mogło wydawać!

Teraz wiecie jak należy wyginać ciałem. To jak, kto spróbuje prześcignąć mistrzów?

foto: 1.bp.blogspot.com

Który szalony taniec rockmana podoba się Wam najbardziej?

Aleksandra Degórska
Tagi: #Duperele