01.09.2015 09:09

10 utworów na początek szkoły

Powrót do szkoły nie musi być taki straszny, gdy z głośników lub słuchawek wylewa się rockowe, bądź metalowe granie!

10 utworów na początek szkoły
foto: East News

Za nic nie namawiamy do tego, aby w drodze na rozpoczęcie roku porzucić plecak w krzakach i wzorem co poniektórych gwiazd zostawić szkolną ławkę na rzecz nagrywania płyty, która zmieni oblicze muzyki. Nie od dziś wiadomo, że edukacja nie przeszkadza w robieniu kariery, a wielu rockmanów może się pochwalić dyplomem. Jednak przedzieranie się przez kolejne stopnie edukacji to nie takie proste zadanie i może zszarpać nerwy.

Niech wsparciem pierwszego dnia szkoły, ale też na kolejne miesiące, będą dla Was te utwory.

1. Deftones - „Back To School”

Jak wracać do szkoły, to tylko z przytupem - tak przynajmniej musi myśleć Chino Moreno. Nuda i znużenie ustępują miejsca istnemu szaleństwu, gdy z głośników na korytarzach wydobywają się dźwięki utworu Deftones. Wśród uczniów zaczyna się wręcz zryw wolnościowy i nagle zeszyty i książki zaczynają latać w powietrzu, a wnętrze szkoły przeradza się w skatepark.

2. The Ramones - „Rock & Roll High School”

Kolejne godziny lekcyjne w „rockowym liceum” nie mogą być takie straszne. Joey Ramone napisał prosty tekst, który jednak z pewnością oddaje uczucia każdego młodego punkowca, a może nawet każdego ucznia, na całym globie. Wokalista śpiewa o tym, że nie obchodzi go nauka historii, bo to czego chce, to dobranie się do dziewczyn.

3. Red Hot Chili Peppers - „Catholic School Girls Rule”

Uczęszczacie do szkoły katolickiej? Zdaniem Red Hot Chili Peppers chodzą tam najlepsze dziewczyny pod słońcem. Dlaczego muzycy mają o nich takie zdanie? W prosty sposób wyjaśnia to teledysk. Aż chce się powiedzieć: „Chwalmy Pana” i czym prędzej wyruszyć na lekcje.

4. Jack Black - „School of Rock”

Można narzekać na różnych nauczycieli, ale gdyby uczył Was Jack Black powody do marudzenia i kręcenia nosem szybko by zniknęły. Bo kto by nie chciał, aby jego profesor na swoich lekcjach kazał stroić instrumenty zamiast otwierać podręczniki, a tablicę zamiast nudnych wykresów zdobiłyby nazwy zespołów? Jakby co tę szkolną przygodę możecie przeżyć, jeżeli nie w prawdziwym życiu, to w komedii Richarda Linklatera „Szkoła rocka”.

5. Motley Crue - „Smokin In The Boys Room”

Pies, a dokładniej szatański pies, zjadł Twoje wypracowanie? Choć to prawda nauczycielom nie będzie łatwo w to uwierzyć. Odreagować można tylko w toalecie na dymku. Jednak po co komu papierosy, gdy Motley Crue porywa Cię na drugą stronę lustra? Utwór w oryginale został skomponowany przez grupę Brownsville Station - ot taka mała lekcja z historii muzyki.

Robert Skowroński
Tagi: #Duperele