30.11.2016 14:38

100 rockowych riffów z lat 90.

Na początku lat 90. pojawiło się sporo rockowych klasyków, które pewien YouTuber postanowił połączyć w jedną całość. Posłuchajcie, jak to może brzmieć!

100 rockowych riffów z lat 90.
foto: kadr z wideo

Pamiętacie lata 90.? Kicz wylewał się brzegami, było kolorowo i wesoło. Całe szczęście w całym tym szaleństwie znalazła się banda dzieciaków w Seattle, które postanowiły iść pod prąd i szarpiąc za struny przypadkowo stworzyły nowy styl w muzyce, jak również w modzie. Grunge zdominował pierwszą połowę lat 90. i nic dziwnego, że w kompilacji najlepszych riffów z tego okresu mamy numery Nirvany, Pearl Jam czy Soundgarden.

Oczywiście nie mogło zabraknąć również kawałków AC/DC, Red Hot Chili Peppers, Metalliki czy U2. Gitarzysta wziął pod lupę rockowe hity z początku lat 90., które po dziś można usłyszeć w radiu. Te numery kojarzy każdy meloman, bo po prostu nie wypada nie znać takich klasyków.

Posłuchajcie zatem 100 rockowych riffów zagranych przez jednego muzyka:

W niecałe 7 minut można załatwić sobie szybką powtórkę z historii rocka lat 1990-1994. Jeśli zatem nie macie zbyt dużo czasu na czytanie biograficznych książek to dzięki takiemu nagraniu nadrobicie zaległości w muzycznej wiedzy. Wiadomo, że jest to droga na skróty, ale od czegoś trzeba przecież zacząć. 

Jeżeli tego typu kompilacje przypadły Wam do gustu to możecie również sięgnąć po nagranie, w którym YouTuber wykonał 100 riffów ukazując historię rocka. Do wyboru macie również 100 metalowych czy 100 rockowych riffów zagranych na ukulele. Jest w czym wybierać!

Czy zabrakło Wam jakiegoś utwory w nagraniu 100 riffów z początkowych lat 90.?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele