10.03.2017 16:53

11 agresywnych reakcji muzyków Metalliki

Momentami robi się naprawdę gorąco, muzycy krzyczą na siebie, kopią statyw od mikrofonu czy po prosto schodzą ze sceny...

11 agresywnych reakcji muzyków Metalliki
foto: AP / East News

Badacze udowodnili, że metal uspokaja, tak więc artyści Metalliki powinni być opanowanymi zawodnikami, ale różnie z tym bywa. Występ grupy na Grammy 2017 był niewypałem - mikrofon Jamesa Hetfielda był wyłączony i choć Lady Gaga starała się pomóc wokaliście jak mogła, to jednak to właśnie ona skradła show kapeli. Nic dziwnego zatem, że frontman się nieco wkurzył i kopnął statyw od mikrofonu.

Takich nerwowych sytuacji oczywiście było więcej, w końcu przez tyle lat na scenie nieraz dochodziło do problemów technicznych czy do przepychanek słownych z publicznością, która rzucała np. koszulki na scenę. Co więcej również sami muzycy często się sprzeczali - James krzyczał na Larsa, Lars na Jamesa, nawet Kirk momentami już miał dosyć.

Jason Newsted wkurzał czasami Hetfielda, zresztą Truiillo też się nieraz oberwało. W sumie trochę tych akcji się nazbierało.

Nagranie trwa ponad 7 minut, ale zapewne można byłoby jeszcze znaleźć inne nagrania, gdzie widać, że muzycy trochę są poirytowani. Złość piękności szkodzi i całe szczęście, że można wyżyć się grając thrashmetalowy repertuar, bo zbieranie w sobie negatywnych emocji niczemu nie służy.

Do nerwowych sytuacji dochodziło również na scenie Megadeth i istnieje kompilacja wszystkich agresywnych reakcji naszego rudego ulubieńca. Dostało się ochroniarzowi, technicznemu czy słuchaczom, którzy świecili wokaliście laserem po oczach.

A Was coś denerwuje w Metallice?

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele