31.01.2019 17:51

11-letni gitarzysta zagrał "Smells Like Teen Spirit" na ukulele

Młody muzyk może zawstydzić niejednego zawodowego artystę. Takiej wersji piosenki Nirvany jeszcze nie słyszeliście!

Nirvana cover
foto: kadr z wideo

Ile już coverów Nirvany słyszeliście w swoim życiu? Dużo? Czas na kolejny! Niejednokrotnie na Antyradio.pl pisaliśmy o utalentowanych dzieciach, które są uzdolnione muzycznie i wymiatają nie gorzej niż zawodowi artyści. Czas przedstawić Wam kolejny młody talent.

11-latek zagrał "Smells Like Teen Spirit" na ukulele

Czy na małym ukulele można zagrać Nirvanę? Można i to jeszcze jak! Hit "Smells Like Teen Spirit" doczekał się już wielu coverów, ale ten mały chłopczyk postanowił stworzyć własną interpretację przeboju. Wystarczyło tylko ukulele - i bardzo dobry słuch muzyczny.

„Smells Like Teen Spirit” Nirvany zaśpiewany w 20 różnych stylach
„Smells Like Teen Spirit” Nirvany zaśpiewany w 20 różnych stylach
Przeczytaj także „Smells Like Teen Spirit” Nirvany zaśpiewany w 20 różnych stylach

11-letni dzieciak został zauważony grając na ulicach w Tajwanie, a jego nagrania stały się hitem internetu. Muzyk został nawet zaproszony do telewizyjnego show Ellen. Czy wideo młodego artysty z coverem Nirvany również stanie się popularne? Jego nagranie ma już ponad 400 tysięcy wyświetleń.

Covery "Smells Like Ten Spirit"

„Smells Like Teen Spirit” w swingowej wersji, rosyjskojęzycznej czy zagranej na łopacie - im słynniejszy utwór, tym więcej coverów udanych i mniej udanych.

Teledysk do tego numeru został wyreżyserowany przez Samuela Bayera i miał nawiązywać do punkowego klimatu, jak również do filmów „Over the Edge” z 1979 oraz „Rock 'n' Roll High School”. Utwór stał się ponadczasowym hitem, a MTV i Rolling Stone w 2000 roku umieściły „Smells Like Teen Spirit” na 3. miejscu listy 100 najpopularniejszych kawałków.  

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Nirvana