24.10.2015 14:46

11 motywów ze starych polskich seriali na gitarze

Janosik wymachujący ciupagą w gitarowym rytmie? Jak najbardziej. Sprawdźcie, jak brzmią czołówki starych polskich seriali w nieco mocniejszej wersji.

11 motywów ze starych polskich seriali na gitarze
foto: kadr z wideo

„Alternatywy 4”, „Stawka większa niż życie”, „07 zgłoś się”... Te stare i znane polskie seriale prawdopodobnie nie stałyby się tak popularne, gdyby nie stworzona do nich muzyka. Chyba nie ma nikogo, kto „po jednej nutce” nie rozpoznałby motywu z „Czterdziestolatka”.

Ale okazuje się, że o ile odgadnięcie melodii nie sprawiłoby problemu, o tyle z przerobieniem ich na gitarowe wersje nie było już tak prosto. Przyznał to sam autor kompilacji.

"

Przyznam szczerze, cieszę się, że mam to już z głowy bo rozszyfrowywanie tych utworów ze starych nagrań to naprawdę trudna sprawa. Większość z nich kompletnie nie stroi.  "

Gitarzysta zmierzył się już wcześniej z 16 motywami z polskich telenoweli. Były to jednak nowsze produkcje, jak „Świat według Kiepskich”, „Daleko od noszy” czy „M jak miłość”. Tym razem możecie zobaczyć i posłuchać, jak MaroMaro poradził sobie ze nieco starszymi serialami.

A jeśli jesteście absolutnie oczarowani twórczością MaroMaro, sprawdźcie też jego Gang Albanii i koniecznie posłuchajcie 11 wieczorynek i 13 utworów techno, electro i dance zagranych na gitarze.

Który serial w gitarowej wersji podoba się Wam najbardziej?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Duperele