12.06.2017 15:52

13 sytuacji, które irytują każdego perkusistę

Jared Dines postanowił pokazać, jak wygląda życie bębniarzy... nie jest zbyt kolorowo.

13 sytuacji, które irytują każdego perkusistę
foto: kadr z wideo

Perkusista ma niewdzięczną robotę - ciągle musi oglądać tyłki swoich kolegów z zespołu, nikt na niego nie zwraca uwagi, bo znajduje się na samym końcu sceny, a dziewczyny omijają go szerokim łukiem. Do tego dochodzą zmęczone dłonie, które z biegiem lat wyglądają, jakby człowiek pracował całe życie kopiąc rowy. 

YouTuber Jared Dines postanowił pokazać jeszcze inne irytujące sytuacje, z którymi zmierzają się na co dzień bębniarze. Jeżeli jesteś perkusistą to pewnie nie raz ktoś przestawił ci twoje bębny, często łapał Cię skurcz, natomiast strojenie to też nie taka prosta sprawa.

Nie mówiąc już o sytuacji, gdy rozkoszujesz się swoją grą na perkusji i nagle wypada Ci pałeczka z ręki. Ćwiczenie sztuczek potrafi być torturą, a jak już gitarzysta narzuca ci swoje pomysły na perkusję zaczyna się prawdziwy dramat - w końcu człowiek nie ma 4 rąk i 4 nóg... Uderzysz się palcem o bęben, notorycznie niszczysz talerz, metronom doprowadza Cię do szału... co dopiero się dzieje, gdy musisz spakować sprzęt....

Nie zaleca się również oglądanie nagrań innych perkusistów, bo można po prostu się załamać... Jared Dines pokazał też podobne wideo skupiające się na życiu gitarzystów i jak się okazuje oni też nie mają łatwo.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Jared Dines