06.10.2017 17:07

13 wykonawców, którzy śpiewali o innych muzykach

Ci artyści znaleźli prosty, ale genialny sposób na oddanie hołdu swoim muzycznym ulubieńcom – postanowili o nich zaśpiewać w swoich własnych kawałkach.

13 wykonawców, którzy śpiewali o innych muzykach
foto: LFI/Avalon.red/REPORTER/EAST NEWS

Muzyka nigdy nie powstaje w próżni. Twórczość każdego artysty jest w pewnym sensie sumą doświadczeń jego poprzedników. Wykonawcy wszak są nie tylko twórcami, ale też słuchaczami i każdy z nich ma jakiś własny zestaw inspiracji.

Wykonawcy muzyczni mogą inspirować innych twórców na wiele sposobów – w kwestii kompozycji, brzmienia, produkcji, a czasem po prostu klimatu. Mogą oczywiście być także natchnieniem dla tekstów. Niektórzy wczuwają się w liryczny styl danego zespołu, inni poruszają typową dla niego tematykę. Hołd ulubionym muzykom da się jednak oddać jeszcze bardziej bezpośrednio – po prostu o nich śpiewając.

Sprawdźcie, którzy wykonawcy zaśpiewali w swoich utworach o innych słynnych twórcach, a także umieścili ich nazwiska lub nazwy zespołów w tytułach piosenek.

13. Fisz Emade – „Iron Maiden”

Synowie Wojciecha Waglewskiego zaczynali od rapu, ale od zawsze byli fanami rocka. A Fisz „skład Iron Maiden ciągle zna na pamięć”, o czym nie omieszkał poinformować słuchaczy w jednym ze swoich utworów.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele