06.10.2017 17:07

13 wykonawców, którzy śpiewali o innych muzykach

Ci artyści znaleźli prosty, ale genialny sposób na oddanie hołdu swoim muzycznym ulubieńcom – postanowili o nich zaśpiewać w swoich własnych kawałkach.

13 wykonawców, którzy śpiewali o innych muzykach
foto: LFI/Avalon.red/REPORTER/EAST NEWS

12. Beady Eye – „Beatles And Stones”

W swoich najlepszych latach Oasis porównywani byli do samych The Beatles i The Rolling Stones. Zakładając zespół Beady Eye, Liam Gallagher miał nadzieję, że przetrwa on próbę czasu tak dobrze, jak tamte słynne grupy. Nie do końca mu się udało, ale Liam wciąż ma na to szansę – właśnie zaczął solową karierę.

11. Tenacious D – „Dio”

To był akurat bardzo przewrotny hołd – dowcipni metalowcy radzili w 2001 roku Ronniemu Jamesowi Dio: „Jesteś za stary, by dawać czadu”. Ale to nie znaczy, że go nie lubili – w piosence grożą wielkiemu małemu wokaliście, że zabiorą go do domu i wycisną z niego wszystkie sekrety jego geniuszu.

10. The Cranberries – „I Just Shot John Lennon”

8 grudnia 1980 roku to jeden z najczarniejszych dni w historii rocka – wtedy to Mark Chapman, psychopatyczny fan Johna Lennona, zastrzelił byłego Beatlesa. Dolores O’Riordan przypomniała w swojej piosence te dramatyczne wydarzenia w bardzo opisowy sposób.

9. Leszek Cichoński i Marek Raduli – „Thanks Jimi”

Gitarzysta Leszek Cichoński od 2003 roku organizuje we Wrocławiu Thanks Jimi Festival, podczas którego co roku podejmowana jest próba bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym graniu „Hey Joe”, najbardziej znanego z wykonania Jimiego Hendrixa. Hymnem imprezy jest piosenka, w której pan Leszek głosem Sebastiana Riedla z Cree dziękuje legendarnemu gitarzyście za jego wspaniałą muzykę.

Maciej Koprowicz
Tagi: #Duperele