06.10.2017 17:07

13 wykonawców, którzy śpiewali o innych muzykach

Ci artyści znaleźli prosty, ale genialny sposób na oddanie hołdu swoim muzycznym ulubieńcom – postanowili o nich zaśpiewać w swoich własnych kawałkach.

13 wykonawców, którzy śpiewali o innych muzykach
foto: LFI/Avalon.red/REPORTER/EAST NEWS

8. Sparks – „Lighten Up Morrissey”

Ta bardzo zabawna piosenka to skarga faceta, który nie może poderwać dziewczyny, ponieważ ta jest… zakochana w Morrisseyu. Wbrew pozorom, utwór to wyraz wielkiej sympatii grupy Sparks do brytyjskiego wokalisty. Były lider The Smiths wychowywał się na muzyce formacji i jest z nią bardzo zaprzyjaźniony.

7. Bielizna – „Kurt Cobain”

Ten utwór wielu fanów Nirvany odebrało jako atak na jej lidera. Niesłusznie – Jarosław Janiszewski jest wielkim miłośnikiem twórczości Kurta Cobaina. W piosence zatytułowanej jego nazwiskiem zastanawia się, czy muzyk nadal by żył, gdyby nie został gwiazdą rocka.

6. Amanda Palmer – „Oasis”

W dziedzinie makabrycznego humoru trudno przebić Amandę Palmer. Bohaterka jednej z jej piosenek, wielka fanka britpopu, ma naprawdę, naprawdę fatalny dzień - z gwałtem i aborcją włącznie. Ale dla niej to wszystko nie ma znaczenia, skoro dostała zdjęcie z autografem od Oasis. Hm.

5. T.Love – „Warszawa Gdańska (In Loving Memory Of David Bowie)”

Śmierć Davida Bowiego była ciosem dla wielu muzyków. Także z naszego podwórka. Muniek Staszczyk, nawiązując do kolejowej podróży Davida do Warszawy w latach 70., oddał mu poruszający hołd w piosence T.Love. Muniek chętnie śpiewał o innych muzykach – choćby o Elvisie („Gruby jak Elvis”), Lou Reedzie („Banalny”) i całej plejadzie polskich gwiazd („Nabrani”).

Maciej Koprowicz
Tagi: #Duperele