08.02.2018 13:20

15 artystów, którzy udowodnili, że makijaż jest nie tylko dla dziewczyn

To właśnie makijaż sprawił, że nie pomylicie ich z innymi artystami. Wystarczy rzut oka, by powiedzieć z kim mamy do czynienia.

15 artystów, którzy udowodnili, że makijaż jest nie tylko dla dziewczyn
foto: East News; Retna/Photoshot/REPORTER/East News; AFP/EAST NEWS

Mówisz eyeliner, myślisz, że to dla dziewczyny. Nic z tych rzeczy! Scena wymaga tego, by przypudrować nos i podkreślić policzki, bo inaczej po prostu wypada się źle w kamerze. Co więcej ciekawy image jest dobrym sposobem na to, by się wyróżnić w tłumie innych artystów - zatem po szminki zaczęli sięgać również faceci.

Szczególnie w czasach glam rocka wygląd sceniczny był niezwykle ważny. Tacy artyści, jak David Bowie czy Roxy Music pojawiali się w mocnym makijażu, jak również zakładali ciuchy, na które zwykły śmiertelnik nigdy by się nie zdecydował. W kolejnych latach ci właśnie artyści zainspirowali kolejne pokolenie do tego, by ubierać się w odjechane ubrania i nie bać się mocnego makijażu - mowa tutaj o ruchu new romantic na czele z takimi artystami, jak Adam Ant czy Duran Duran.

W obrębie muzyki rockowej i metalowej pojawiło się sporo podgatunków, gdzie istotną rolę pełnił właśnie makijaż - emo, glam metal, black i death metal... Wybraliśmy zatem jednych z najsłynniejszych przedstawicieli świata rocka i metalu, by pokazać, że kosmetyki nie są przeznaczone jedynie dla dziewczyn.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Galeria