27.12.2017 14:03

22 metalowych youtuberów i lider Trivium zagrali w jednym utworze

Najpopularniejsi gitarzyści w internecie zaprezentowali swoje umiejętności shreddingu w wyjątkowym wideo.

22 metalowych youtuberów i lider Trivium zagrali w jednym utworze
foto: kadr z wideo

Internet sprawił, że nie trzeba już grać w zespole ani nawet dawać koncertów, by być gwiazdą rocka. Uzdolnieni wokaliści i instrumentaliści prezentują swoje umiejętności na własnych kanałach YouTube i z pewnością nie odstają poziomem od słynnych artystów, a niejednokrotnie ich wręcz przewyższają.

YouTube to prawdziwa skarbnica dla miłośników gitarowych popisów technicznych. Niejednego youtubera bez żadnej przesady można nazwać wirtuozem. Rob Scallon, Davie504, 66Samus czy Music Is Win to nazwiska i nicki doskonale znane naszym Czytelnikom, którym co jakiś czas prezentujemy ich dokonania.

Inny słynny muzyczny youtuber, Jared Dines postanowił zebrać swoich najlepszych kolegów po fachu w niezwykłym świątecznym wideo. 23 gitarzystów zaprezentowało swoją technikę shreddingu, czyli bardzo szybkiej i skomplikowanej gry na gitarze, a ich popisy połączono w jeden utwór. Obok wspomnianych wyżej instrumentalistów do udziału w projekcie Jared zaprosił m.in. Leo Moracchiolego, znanego z metalowych coverów znanych utworów, a nawet lidera Trivium, Matta Heafy’ego. Oczywiście, jak przystało na gwiazdy internetu, nie wszyscy podeszli do sprawy całkiem serio. Zobaczcie sami:

Bardzo zacne towarzystwo, ale brakuje w nim pewnego gitarzysty, którego popisy ostatnio stały się hitem internetu. Mistrzem shreddingu okazał się pewien brytyjski... ksiądz.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Jared Dines