26.05.2017 14:25

225 fanów Chrisa Cornella wykonało „Black Hole Sun”

Tyle osób to ogromna siła i cover w takim wykonaniu brzmi naprawdę mocno. Posłuchajcie, jak kanadyjski chór wykonał cover Soundgarden.

225 fanów Chrisa Cornella wykonało „Black Hole Sun”
foto: kadr z wideo

W związku z nagłą śmiercią Chrisa Cornella wielu artystów, np. Metallica, Incubus, Corey Taylor czy Norah Jones wykonali covery Soundgarden czy Audioslave. Również fani chcą w jakiś sposób uczcić pamięć swojego idola, który popełnił samobójstwo 17 maja 2017 i pozostawił po sobie ogromną pustkę.

Jak najlepiej złożyć hołd zmarłemu wokaliście? Wykonać oczywiście cover jednego z najsłynniejszych jego kompozycji. Tak właśnie postąpił kanadyjski Choir! Choir! Choir!, który już wcześniej z powodu śmierci Davida Bowiego wykonał „Space Oddity”. Wówczas była to grupa 500 osób, obecnie zebrano 225 uczestników, którzy wzięli na warsztat utwór „Black Hole Sun” z płyty „Superunknown”.

Takie wykonanie robi naprawdę piorunujące wrażenie i wciska w fotel. Przekonajcie się sami:

Akcja była dobrym sposobem na to, żeby uczcić pamięć wokalisty Soundgarden i przy okazji poznać innych fanów Chrisa Cornella. W akcji mógł wziąć udział dosłownie każdy, kto chciałby pomuzykować i ciekawie spędzić czas, a wiadomo, że nie ma nic lepszego od wspólnego grania.

Fani również stworzyli 8-bitową wersję numeru „Black Hole Sun”, w takiej interpretacji możecie również posłuchać Metalliki, Toola i Linkin Park.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Chris Cornell Soundgarden