12.12.2016 11:50

30 przeróbek okładki „Nevermind” Nirvany

Tę okładkę kojarzy każdy meloman. A co, gdyby ktoś inny wziął się za stworzenie tego zdjęcia? Zobaczcie, jak wyglądają wariacje na ten temat.

30 przeróbek okładki „Nevermind” Nirvany
foto: materiały prasowe; cdn.rsvlts.com; thekittencovers.tumblr.com

Z okazji 25-lecia wydania płyty „Nevermind” Spencer Elden odtworzył słynną okładkę tego wydawnictwa, gdzie jako niemowlę pływał w basenie za banknotem. W 1991 roku fotograf Kirk Weddle poprosił jego rodziców o pozwolenie wykonania zdjęcia za co otrzymali 200 dolarów.

Właśnie ta okładka na trwałe wpisała się w kulturę masową i często pojawia się jako nadruk na koszulkach czy plakatach. Siłą rzeczy słynna grafika doczekała się różnych przeróbek. Tym samym zamiast małego dzieciaka mamy ciasteczkowego potwora, leniwca, minionka, furby czy postacie z filmów typu „Gwiezdne Wojny”, „Władca Pierścieni” czy „Deadpool”.

Oczywiście ilu grafików tyle i przeróbek okładki „Nevermind”. Redakcja Antyradio.pl wybrała zatem 30 najciekawszych wariacji na temat zdjęcia, które już na stałe wpisało się w historię muzyki jako jedna z najbardziej charakterystycznych okładek.

Odtworzenie okładki nie jest niczym trudnym - wystarczy basen, jakaś postać i wędka z przynętą. Jednak niesamowite jest to, że praktycznie każdy od razu domyśla się do czego nawiązuje taka scena. Miejmy nadzieję, że kolejne pokolenia również będą wiedziały o co chodziło z całą tą grunge'ową zawieruchą w latach 90.

Jak oceniacie przeróbki okładki „Nevermind” Nirvany?

Aleksandra Degórska
Tagi: #Duperele #Galeria #Nirvana