29.07.2015 13:31

31 rockowych i metalowych numerów w minutę

Po co uczyć się grać na gitarze całe utwory, skoro wystarczą tylko krótkie fragmenty? To oszczędność czasu i dzięki temu w 1 minutę można zagrać 31 kawałków m.in. Black Sabbath, AC/DC, Deep Purple, czy System Of A Down. Taki przynajmniej wydaje się przepis Roba Scallona.

31 rockowych i metalowych numerów w minutę
foto: kadr z wideo

YouTuber już wielokrotnie udowodnił nam, że kocha metal i nie mógłby bez niego żyć. Jego miłość nie sprowadza się jednak do tworzenia zwykłych coverów. Każdy z nich musi mieć w sobie coś szalonego i wywrotowego. W końcu ten gatunek muzyczny zawsze zasługuje na wyjątkowe traktowanie.

Nie inaczej się stało w nowym filmie Scallona, w którym na warsztat wziął 31 znanych rockowych i metalowych numerów. Upchał je w zaledwie 1 minucie. Jego kolega po fachu co prawda zagrał aż 99 utworów, tylko te z repertuaru Metalliki, ale zajęło mu to 10 minut. Zobaczcie szybki występ Roba Scallona, którym jednocześnie ustala nową miarę prędkości - piosenki/minutę.

Spodobało Wam się to co wyczynia tu Scallon? Ma on dużo więcej takich perełek w swoim filmowym repertuarze. Pokazał nam m.in. jak grać metal w niewłaściwych miejscach, czy wykorzystując dźwięki tylko od 14. progu, a także zaprezentował, jak brzmi „Battery” i „Cowboys From Hell” zagrane na banjo oraz ukulele oraz „Enter Sandman” wykonany od tyłu.

Wszystkich gitarzystów, którzy są zachwyceni nie tylko umiejętnościami YouTubera, ale także jego instrumentem, informujemy, że używa on gitary Chapman ML-1 Hot Rod oraz wirtualnego efektora BIAS FX.

Jak Wam się podoba nowa propozycja od Roba Scallona?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele