23.10.2017 16:38

5 Najpopularniejszych teledysków The Rasmus

Z okazji koncertu fińskiego zespołu w Polsce przygotowaliśmy zestawienie 5 najpopularniejszych klipów w historii zespołu The Rasmus.

5 Najpopularniejszych teledysków The Rasmus
foto: materiały promocyjne

Zespół występował w Polsce już siedem razy - jego ostatnia wizyta miała miejsce w listopadzie 2012 roku. Tym razem Finowie będą promować nowy materiał pod tytułem „Dark Matters”, który ukazał się 6 października 2017 roku.

Europejska trasa, która rozpocznie się 10 listopada 2017 w Hamburgu, objęła warszawską Stodołę (12 listopada 2017) oraz krakowski Kwadrat (14 listopada 2017). Z tego powodu przygotowaliśmy zestawienie 5 najpopularniejszych utworów fińskiego zespołu.

5. F-F-F-Falling

Utwór nagrany w 2001 roku był pierwszą piosenką The Rasmus, która dostała się na szczyt zestawienia fińskiej listy przebojów. Pierwszy hit Lauriego Ylönena i spółki.

4. Shot

Trzeci singiel, który promował album „Hide from the Sun”. Najwyżej wspiął się na 6. miejsce listy przebojów w Finlandii. Sandra Marschner wyreżyserowała klip, w którym zespół gra w kosmosie.

3. Guilty

Ostatni singiel z przełomowego albumu „Dead Letters”. Wydany został 4 sierpnia 2004 roku, a piosenka jest swojego rodzaju przeprosinami zespołu wobec ich bliskich, z powodu ciężkiej pracy jaką jest bycie w The Rasmus.

2. No Fear

Pierwszy singiel, który zapowiadał wspomnianą już płytę „Hide from the Sun”. Klip w Berlinie nakręcił Jörn Heitmann, który jest odpowiedzialny za wiele klipów innego całkiem znanego zespołu, a mianowicie Rammsteina.

1. In the Shadows

Czy ktoś się spodziewał innego pierwszego miejsca? Ten utwór ma 3 różne klipy – wersję fińską wyreżyserował Finn Anderssin w Helsinkach. Wersję europejską stworzyli panowie Niklas Fronda i Fredrik Löfberg. Nagrywano w Sztokholmie. Philipp Stöltzl wyreżyserował nagrywany w Bukareszcie klip na rynek brytyjski.

Zgadliście co będzie pierwsze?

Kamil Kacperski
Tagi: #Duperele #The Rasmus