26.04.2019 13:20

5 ciekawostek o grupie Deaf Havana, o których nie wiedzieliście

Deaf Havana powstał w 2005 roku w Wielkiej Brytanii i ma na koncie pięć albumów studyjnych. Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o karierze muzyków.

Deaf Havana
foto: kadr z wideo

Ostatni album Deaf Havana ukazał się w 2018 roku. Tematem płyty jest walka i odkupienie, do czego nawiązuje również okładka płyty stworzona przez Wolfa Jamesa. Muzyka na "Rituals" brzmi o wiele radośniej dzięki chórowi London Contemporary Voice Choir, który słyszymy w 5 utworach na wydawnictwie. Zespół istnieje już 14 lat, przez które muzycy zmieniali swoje brzmienie i wytwórnię. Oto 5 ciekawostek o Deaf Havana, o których najprawdopodobniej nie słyszeliście.

1. Skąd wzięła się nazwa zespołu?

Nazwę zespołu wymyślił Sebastian Spitz, były gitarzysta zespołu. Nie ma ona żadnego znaczenia i powstała przypadkowo.

Disturbed
Disturbed
Przeczytaj także 5 ciekawostek o grupie Disturbed

2. Co ma wspólnego Deaf Havana i Kenai?

Singiel Deaf Havana "Nicotine and Alcohol Saved My Life" wydany w marcu 2010 roku zawierał remiks utworu "Friends Like These" zespołu Kenai z Essex.

3. Styl grania

Zespół podczas swojej 14-letniej kariery często zmieniał styl swojego brzmienia. Grupa ma post-hardcore'owe korzenie, posiada na koncie utwory określane mianem alt-rockowych, a album "Rituals" z kolei wypada bardzo ciężko na tle ich twórczości. Zespół deklaruje też, że ma za sobą mroczne czasy i ich muzyka brzmi teraz o wiele weselej niż przed laty.

4. Niezależna wytwórnia

Muzycy są dumni i cieszą się, że współpracują z niezależną wytwórnią, So Recordings. Artyści przyznają, że poprzedni label - BMG nie traktował ich priorytetowo, bo zarabiali dla niego za mało pieniędzy. Była to ważna lekcja dla zespołu, przyznaje Veck-Gilodi.

"

Nauczyłem się, że nigdy nie powinieneś zakładać, że ktoś wykona pracę za ciebie. "

5. Bruce Springsteen i Charles Bukowski

Członkowie Deaf Heaven kochają Bruce'a Springsteena. Ich album wydany w 2013 roku "Old Souls" jest mocno zainspirowany twórczością artysty. Veck-Gilodi podkreśla, że zawsze chciał, żeby jego zespół podążał w takim kierunku. Oprócz Springsteena Deaf Heaven inspiruje się także twórczością Charlesa Bukowskiego. Muzycy podkreślają, że lubi prosty sposób pisania, bez metafor i zbędnych bzdur.

Zobacz też:>>"Gra o tron" ciekawostki: Czego jeszcze nie wiecie o serialu HBO?<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele