06.02.2018 16:04

5 rockowych coverów w wykonaniu Ricka Astleya

6 lutego 1966 urodził się wokalista, który podbił serca melomanów hitem „Never Gonna Give You Up”. Muzyk dobrze się sprawdza również w rockowym repertuarze.

5 rockowych coverów w wykonaniu Ricka Astleya
foto: East News

Kto nie kojarzyłby tego przesympatycznego rudzielca, który zgrabnie rusza bioderkami do klipu  „Never Gonna Give You Up”? Kawałek pojawił się 27 lipca 1987 roku na debiutanckiej płycie i Rick Astley w mgnienia oku ukradł serca wielu nastolatkom.

Ten utwór jest naprawdę popularny i ze względu na zabawne zjawisko internetowe Rickrolling stał się ponadczasowy. Żart polega na tym, że ktoś przesyła Ci link do wideo i okazuje się, że jest to nagranie „Never Gonna Give You Up”.

Czas jednak heheszki odłożyć na bok, bo Rick Astley naprawdę posiada mocny głos i lubi poromansować sobie z rockiem. Muzyk zaskoczył wiele osób wykonując cover „Everlong” Foo Fighters, potem wymienił 10 ulubionych rockowych i metalowych utworów. Co więcej wykonał swój najsłynniejszy hit razem z Foo Fighters w wersji bardzo podobnej do stylu Nirvany.

Wraz z urodzinowym tortem serwujemy rockowe covery w wykonaniu Ricka Astleya. Zdziwicie się, jak dobrze sprawdza się w takim wydaniu!

1. AC/DC - „Highway to Hell”

Czy wiedzieliście, że Astley gra również na perkusji i wychodzi mu to naprawdę dobrze? Nie wierzycie? Gdyby Axl Rose musiał zrezygnować ze współpracy z AC/DC to mamy kolejnego kandydata, który dałby radę występować na jednej scenie z Angusem Youngiem.

2. The Killers - „Somebody Told Me”

Idąc na koncert Ricka Astleya możecie posłuchać rockowych dźwięków, bo wokalista lubi nieco wyżyć się na perkusji i najlepiej to zrobić przy rockowym podkładzie. Astley z wielką łatwością jednocześnie gra na bębnach i śpiewa - multitasking ma opanowany do perfekcji, chociaż czytanie tekstu z telefonu już mu sprawia trudności.

3. Foo Fighters - „Everlong”

Głośno się zrobiło o jego coverze, gdy zapraszając na charytatywny koncert na rzecz fundacji Nordoff Robbins Music Therapy nagrał krótką wersję „Everlong”. Ostatnio Rick Astley postanowił na stałe umieścić w swojej setliście covery AC/DC, jak również Foo Fighters.

4. Lynyrd Skynyrd - „Sweet Home Alabama”

Ktoś z publiczności chciał usłyszeć hit Lynyrd Skynyrd i Astley spełnił to życzenie - w końcu czego się nie robi dla swoich wiernych fanów. Nawet poradził sobie z tym, że nie znał na pamięć tekstu - po prostu zerkał na tekst w telefonie.

5. The Cars ― „Just What I Needed”

Przebój amerykańskiej kapeli pochodzi z 1978 roku i pojawił się również w setliście Ricka Astleya. Większość fanów wyobraża sobie Astleya jako sympatycznego pana kołyszącego biodrami przed mikrofonem, ale ten muzyk również nieźle wymiata na gitarze, czego potwierdzeniem jest poniższe nagranie.

BONUS:

Rick Astley jest artystą uniwersalnym - również odnajduje się w funkowych klimatach Bruno Marsa.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Rick Astley