19.07.2017 14:05

5 rzeczy, w których Megadeth jest lepszy od Metalliki

Pewien YouTuber pokusił się o porównanie thrashmetalowych legend i oto jego wnioski!

5 rzeczy, w których Megadeth jest lepszy od Metalliki
foto: foto: Duncan Bryceland / Rex Features / East News; AFP / East News

Cały metalowy świat żartuje sobie z Rudego, że żyje on ciągle w cieniu Metalliki. Od wyrzucenia Dave'a Mustaine'a z kapeli minęło ponad 30 lat, ale niektóre rany nie chcą się goić. Mimo wszystko jest w tej całej sytuacji jeden plus - thrashmetalowy świat wzbogacił się o zespół Megadeth, który nie powstałby, gdyby gitarzysta pozostał w szeregach Metalliki.

Andriy Vasylenko pokusił się nawet o analizę twórczości Metalliki i Megadeth. YouTuber wymienił 5 rzeczy, w których kapela Rudego obskakuje Metallicę. Pierwszą rzeczą, na którą zwrócił uwagę jest fakt, że instrumenty na albumie „Youthanasia” zostały od razu nagrane, wyjątek stanowił wokal.

Co więcej YouTuber zwrócił uwagę, że to właśnie w Megadeth mamy teksty nie tylko w języku angielskim, ale również po francusku. Trzecim punktem jest powrót do swoich korzeni:

"

Kiedy Metallica wróciła do korzeni? Megadeth - pierwsze podejście było w 2001, zrobili to znacznie wcześniej niż Metallica. "

Megadeth przebija również Metallicę pod względem ilości albumów - kapela Rudego ma na swoim koncie 15 krążków, zaś formacja Jamesa Hetfielda 10. Na koniec YouTuber wspomniał również o maskotce. Vic Rattlehead pojawił się na większości okładkach płyt, które Vasylenko wysoko ocenia.

Zobaczcie całe to nagranie:

YouTuber akurat nie wspomniał o tym, że Dave Mustaine miał ostatnio naprawdę powód do dumy. Album „Dystopia” jest największym sukcesem Megadeth od 24 lat, krążek zadebiutował na 3. miejscu amerykańskiej listy Billboard 200. Krążek został również nagrodzony statuetką Grammy.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Który zespół jest lepszy?

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele Megadeth