26.02.2018 15:27

500 fanów Queen wykonało „Crazy Little Thing Called Love”

Ten chór udowodnił, że przebój Queen z płyty „The Game” również w takiej wersji brzmi naprawdę dobrze.

500 fanów Queen wykonało „Crazy Little Thing Called Love”
foto: kadr z wideo

Chyba mało jest osób, które lubią muzykować w pojedynkę. Nie ma to jak jammowanie w większym gronie, popisywanie się przed innymi czy zaglądanie w nuty sąsiada. Każdy muzyk zna to uczucie, gdy wraz z innymi osobami daje się ponieść fajnym dźwiękom i po prostu cieszy się z tego, co słyszy.

Co dopiero, gdy śpiewasz w zespole, który składa się z 500 osób. Kanadyjski Choir! Choir! Choir! słynie właśnie z takich akcji, gdy zachęca ludzi do wspólnego śpiewania. Wystarczy, że masz słuch i chęć, żeby razem wykonać np. „Space Oddity” Davida Bowiego, czy Crazy Little Thing Called Love grupy Queen.

Ten utwór oryginalnie pojawił się na płycie „The Game” i był to jedyny numer na koncertach Queen, gdy fani mogli zobaczyć Freddiego Mercury'ego z gitarą. Kawałek rockabilly nadal jest wykonywany na żywo podczas koncertów Queen z Adamem Lambertem.

Oczywiście coverów tego kawałka jest bardzo dużo i oto kolejna wersja:

Jeżeli chodzi o covery Queen to jest tego naprawdę dużo - z całego tego ogromu przeróbek warto posłuchać „Bohemian Rhapsody” w wykonaniu 3 młodych uczestniczek talent show, czy nagranie, jak 65 tysięcy fanów Green Daya zaśpiewało „Bohemian Rhapsody”. Co więcej warto przesłuchać wideo gitarzysty, który wykonał dyskografię Queen w 15 minut.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Queen