14.04.2015 18:29

55 lat temu urodził się Peter Steele

4 stycznia 1962 roku urodził się wokalista Type O Negative. Mamy dla Was zbiór ciekawostek dotyczących muzyka.

55 lat temu urodził się Peter Steele
foto: Reporter / East News

1. Peter był Polakiem?

Peter Steele tak naprawdę nazywał się... Petrus T. Ratajczyk. Wiele plotek głosiło, że muzyk był Rosjaninem. Co sam artysta mówił o swoich korzeniach?

"

Chciałbym sprostować, bo moje korzenie są bardziej polskie niż rosyjskie. Owszem, mam przodków pochodzących z Rosji, ale to dalsze pokrewieństwo. Moja mama miała pochodzenie szkocko-irlandzko-islandzkie, a ojciec polskie. Z Rosji pochodzili dalsi krewni taty. "

Według najbliższych Steele’a, artysta miał mieć krewnych w Gruzji, a do jego rodziny miał należeć Józef Stalin. Stąd pseudonim artystyczny wokalisty.

2. Steele umarł dwa razy

Długo nikt nie chciał wierzyć w śmierć wokalisty. Dlaczego? W 2005 roku na stronie internetowej zespołu pojawiło się zdjęcie nagrobka z nazwiskiem Petera, datą „1962–2005” i hasłem „W końcu wolny...”. Członkowie kapeli podsycali atmosferę potwierdzając informację. Ku uciesze fanów okazało się, że internetowy nagrobek był tylko dowcipem...

3. Wielkie nawrócenie

Steele przez wiele lat uchodził za przeciwnika Kościoła katolickiego. Wchodził w konflikt z prawem - trafił do aresztu na 30 dni za pobicie (po tym wydarzeniu występował na scenie w stroju więźnia). Przez jakiś czas przybywał w szpitalu psychiatrycznym i ośrodku odwykowym z powodu uzależnienia od alkoholu i kokainy.

Wszystko zaczęło zmieniać się w 2005 r. po śmierci matki muzyka. W 2007 r. wokalista wyznał, że utożsamia się z nauką Kościoła katolickiego.

"

Kiedy zaczynasz myśleć o śmierci, zastanawiasz się też nad tym, co się stanie potem. Wtedy też zaczynasz mieć nadzieję, że Bóg istnieje. Dla mnie to przerażająca myśl, że mógłbyś iść donikąd. Nie mógłbym także uwierzyć w to, że ludzie tacy jak Hitler czy Stalin po śmierci trafiają w to samo miejsce, co Matka Teresa. "

4. Ile miał wzrostu?

Musicie przyznać, że postura muzyka robiła demoniczne wrażenie. A już na pewno było tak, gdy pojawiał się na scenie. Artysta mierzył aż 201 centymetrów wzrostu. W połączeniu z jego muskulaturą oraz bardzo niskim głosem, całość wizerunku Steela prezentowała się imponująco...

5. Sesja w „Playgirl”

Po wielkim sukcesie albumu „Bloody Kisses”, Steele zaczął cieszyć się ogromnym zainteresowaniem fanek. W 1995 roku muzyk wziął udział w sesji zdjęciowej magazynu „Playgirl”, która objawiła światu pikantną informację: rozmiar członka wokalisty był wprost proporcjonalny do jego wzrostu...

petersteele-1
Magdalena Słomka
Tagi: #Duperele #Peter Steele #Type O Negative