01.03.2019 16:06

A co gdyby "Enter Sandman" Metalliki grał David Bowie? [WIDEO]

Anthony Vincent z kanału Ten Second Songs opublikował wideo, w którym coveruje "Enter Sandman" w stylu twórczości samego Davida Bowie'ego. Posłuchajcie tej ciekawej wersji.

David Bowie i James Hetfield
foto: kadr z filmu/Rex Features/East News

A co gdyby? - to pytanie często zadajemy w wypadku zespołów muzycznych. A co gdyby Dave Mustaine nie został wykopany z Metalliki? A co gdyby John Lennon nigdy nie poznał Yoko Ono? A gdyby Metallica oddała "Enter Sandman" Davidowi Bowie'mu? Na to ostatnie pytanie postanowił odpowiedzieć niejaki Anthony Vincent, twórca i główny głos kanału Ten Second Songs, który zdążył już opowiedzieć nam historię rocka za pomocą 65 riffów i przerobić 10 utworów na styl Korna.

Enter Sandman w wersji Davida Bowie'ego

Vincent połączył fragmenty "Let's Dance", poprosił do pomocy zaznajomionych muzyków i zamienił solo gitarowe Kirka Hammetta na piękny fragment solowy saksofonu. Usiądźcie wygodnie i posłuchajcie sami, jak według Ten Second Songs z "Enter Sandman" poradziłby sobie David Bowie:

Trzeba przyznać, że efekt końcowy robi naprawdę niezłe wrażenie. Ale to akurat nie powinno nikogo dziwić - Anthony Vincent przyzwyczaił swoich widzów do wysokiego poziomu swoich coverów. Ci się natomiast odwdzięczyli - kanał Ten Second Songs zebrał na YouTubie już prawie 3 miliony widzów (2,8 mln, stan na początek marca 2019 roku). W ciągu dobry "Enter Sandman" w wersji Davida Bowie'ego zdobył natomiast 100 tysięcy wyświetleń.

Bohemian Rhapsody w 42 stylach
Bohemian Rhapsody w 42 stylach
Przeczytaj także Utwór „Bohemian Rhapsody” w stylu Nirvany, Toola i Ghosta

Enter Sandman w 20 różnych stylach

Przed publikacją wideo z Davidem Bowie'em, Vincent opublikował "Enter Sandman" Metalliki w 20 różnych stylach. Wśród nich znalazły się takie zespoły jak m.in. Eurythmics i The Police oraz wykonawcy pokroju Steviego Wondera, czy nawet Hansa Zimmera. Posłuchajcie sami:

Metallica w Polsce w 2019 roku - bilety, data

"Enter Sandman" w wykonaniu Metalliki będziemy mogli zaś usłyszeć na własne uszy w Warszawie. Zespół wystąpi bowiem 21 sierpnia 2019 roku na stadionie PGE Narodowy. Towarzyszyć im będą zespoły Ghost i Bokassa. Bilety w cenie od 229 złotych kupicie na stronie livenation.pl.

Kamil Kacperski
Tagi: Metallica Duperele David Bowie